Zapisz się na bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy

Już w pierwszą niedzielę września na Wyspie Młyńskiej bydgoszczanie  będą mogli  wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z pierwszej pomocy. Zadanie w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wybrali mieszkańcy Bydgoszczy. Obowiązują zapisy.
W niedzielę 5 września w godzinach 10.00-15.00 na Wyspie Młyńskiej podczas festynu rodzinnego wokół tematów z zakresu bezpieczeństwa będzie można wziąć udział w darmowym szkoleniu w zakresie dotyczącym pierwszej pomocy przedmedycznej. Do uczestnictwa zapraszamy w szczególności młodzież od 12. roku życia oraz dorosłych. Szkolenie zakończy się wydaniem certyfikatu.Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. W celu zapisania się wyślij maila na adres: grbydgoszcz@o2.pl. W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko oraz swój wiek. Z jednego adresu e-mail można zgłosić maksymalnie czterech uczestników.

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Szkolenie poprowadzą doświadczeni Instruktorzy Pierwszej Pomocy PCK, którzy pracują zawodowo  w ratownictwie medycznym (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, ratownicy KPP). 

Liczba uczestników: 100. 

Kursanci podzieleni na 4 grupy po 25 osób. 

Każda grupa odbywa szkolenie  w osobnym namiocie o powierzchni 32 m2, zapewnionym przez GRM PCK Bydgoszcz. 

Namiot  w charakterze zadaszenia (wiata) – w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób ćwiczących.
Stacja 1 – resuscytacja krążeniowo – oddechowa osoby dorosłej
Stacja 2 – resuscytacja krążeniowo – oddechowa dziecka i niemowlęcia
Stacja 3 – rany i złamania, ukąszenia (żmija zygzakowata, owady błonkoskrzydłe, kleszcze)
Stacja 4 – użycie zewnętrznego defibrylatora półautomatycznego (AED)
Szkolenie jest podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy ćwiczą praktycznie na fantomach i pozorantach.
Organizator szkolenia zapewnia:
-    10 fantomów osoby dorosłej,
-    5 fantomów dziecka,
-    5 fantomów niemowlęcia,
-    3 urządzenia AED treningowe,
-    12 Instruktorów Pierwszej Pomocy PCK (po 3 na każdą stację ćwiczeniową),
-    6 ratowników GRM PCK Bydgoszcz do prowadzenia pokazów dla mieszkańców miasta nie zapisanych na szkolenie,
-    wolontariuszy PCK do obsługi festynu i atrakcji dla dzieci,
-    ratowników GRM PCK do przeprowadzenia pokazów ratownictwa medycznego.
Szkolenie zakończone jest wydaniem zaświadczenia ukończenia kursu pierwszej pomocy PCK. Zaświadczenia zostaną przesłane uczestnikom pocztą w terminie do 14 dni od daty zakończenia szkolenia.
Jakie atrakcje będą na towarzyszącym szkoleniu festynie?
-    Przez cały czas trwania szkolenia na Wyspie Młyńskiej będą rozstawione stanowiska promujące zdrowy styl życia, bezpieczne zachowania nad wodami, bezpieczeństwo ruchu drogowego, prowadzenie pokazów z pierwszej pomocy (BLS, rany złamania, ukąszenia) dla przechodzących mieszkańców Miasta.
-    Przewidziane są atrakcje dla najmłodszych w postaci konkursów związanych z zagadnieniami pierwszej pomocy, malowanie twarzy, kolorowanki tematycznie nawiązujące do pierwszej pomocy i szeroko pojętego bezpieczeństwa.
-    Dodatkowo rozstawione zostaną 4 stanowiska do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo – oddechowej dla przechodzących mieszkańców Miasta nie zapisanych na szkolenie.
-    Przewidziane są dwa pokazy: z zakresu ratownictwa medycznego (m.in. ambulans)
i ratownictwa wodnego we współpracy z WOPR.
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają materiały edukacyjne przygotowane specjalnie na to szkolenie, dla uczestników festynu przygotowane zostaną ulotki informacyjne z zakresu pierwszej pomocy, a dla najmłodszych różnego rodzaju gadżety przypominające o zasadach bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.
 


Zapisz się na bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy Zapisz się na bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.