Zlecamy budowę nowego parkingu na Bartodziejach

Trwa przetarg na budowę nowego parkingu przy ul. Pestalozziego na Bartodziejach. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Nowe miejsca postojowe wybudujemy na przeciwko Zespołu Szkół Budowlanych.

Parking będzie w praktyce przedłużeniem ul. Pestalozziego w kierunku północnym. Przygotowany wcześniej projekt zakłada budowę drogi dojazdowej o szerokości 5 metrów  wraz z kilkunastoma stanowiskami. Dwa miejsca przeznaczone będą dla osób z niepełnosprawnościami. Dobudowany zostanie też chodnik łączący parking z wieżowcem przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 28a. Konieczna będzie też budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia.

Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy. W trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski na ten projekt zagłosowało ponad 250 bydgoszczan. W pierwszej kolejności konieczne było opracowanie dokumentacji projektowej. Obecnie trwa przetarg na prace budowlane. Zajmą one po podpisaniu umowy około 3 miesięcy.


Dziękujemy za Wasze pomysły!

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października br. trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.Zlecamy budowę nowego parkingu na Bartodziejach  Zlecamy budowę nowego parkingu na Bartodziejach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.