Więcej latarni i kamer na Błoniu

Przygotowujemy się do rozbudowy oświetlenia skwerów na osiedlu Błonie. Natomiast monitoringiem objęte zostaną tereny sportowo-rekreacyjne przy ul. Stawowej. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Nowe latarnie pojawią się w dwóch miejscach. Na skwerze 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich ustawionych zostanie 5 nowych punktów oświetleniowych w okolicy placu zabaw. 1 latarnia zostanie przy okazji wymieniona. Z na skwerze Dunarowskiego planowane są 2 nowe latarnie i wymiana 5 starych urządzeń. Równocześnie zlecamy też budowę monitoringu terenów sportowo-rekreacyjnych przy Zespole Szkół Placówek nr 1 przy ul. Stawowej 53. W 4 punktach zainstalowanych zostanie 8 kamer stałopozycyjnych.Projekt ma  zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców oraz  pomoże chronić nowe urządzenia i małą architekturę przed dewastacjami. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy osiedla Błonie w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Swój głos na ten pomysł oddało ponad 100 bydgoszczan. Miasto na jego realizację mogło zabezpiecza ponad 200 tysięcy. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy prac projektowo-budowlanych. Po zawarciu umowy zajmą one około pół roku. Oprócz poprawy bezpieczeństwa na Błoniu dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu realizowany będzie również projekt związany z remontem alejek w parku przy ul. ks. Schulza.

Dziękujemy za Wasze pomysły!

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października br. trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł. Więcej latarni i kamer na Błoniu Więcej latarni i kamer na Błoniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:15 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.