Więcej zieleni na skwerze przy ul. Błądzimskiej

Na osiedlu Piaski wypięknieje skwer przy ul. Błądzimskiej. Zlecamy przygotowanie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia prac. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Skwer znajduje się przy południowej części ulicy. Jest położony pomiędzy jezdnią i sięgaczem obsługującym zespół posesji z numerami 13-23. Zajmuje obszar około 700 metrów kwadratowych. Został zagospodarowany zielenią w trakcie budowy ulicy, kilkanaście lat temu. W trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski mieszkańcy osiedla Piaski uznali, że warto nadać mu formę miejsca do odpoczynku.


Wstępnie zakłada się wzbogacenie skweru o dodatkowe nasadzenia. Uregulowane zostaną alejki i naturalne przedepty nawierzchniami mineralnymi. Rozbudowana zostanie mała architektura. Projektanci mają również zaproponować rozwiązania izolujące teren od ulicy tak, by ograniczyć hałas i nadać mu bardziej kameralnego charakteru. Analizowana będzie możliwość ustawienia dodatkowego oświetlenia. Koncepcja ma być gotowa w ciągu około 4 miesięcy od podpisania umowy. Umożliwi ona zlecenie prac projektowo-budowlanych. Na upiększenie skweru zabezpieczamy prawie 100 tysięcy złotych.


W poprzednich latach, dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, na Piaskach udało się zrealizować szereg zadań na terenach rekreacyjnych przy ul. Mochelskiej. Doposażony został plac zabaw, powstało nowe oświetlenie i ogrodzenie, zbudowano duże boisko z zapleczem sanitarnym oraz plac do street workoutu.


Dziękujemy za Wasze pomysły!

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października br. trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł. 


Więcej zieleni na skwerze przy ul. Błądzimskiej Więcej zieleni na skwerze przy ul. Błądzimskiej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:28 Rating: 5

1 komentarz:

  1. JESTEM BARDZO ZAWIEDZIONA DECYZJĄ RADY OSIEDLA, PONIEWAŻ NA OSIEDLU PISKI SĄ MIEJSCA KTÓRE POWINNY BYĆ ZAGOSPODAROWANE W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI NP.PRZEJŚCIE PRZEZ LAS DO PRZYSTANKU AUTOBUSOWEGO OD UL.KOMIEROWSKIEJ, KTÓRA JEST CIĄGLE ZAPOMINANA PRZEZ RADE OSIEDLA, A JEST BARDZIEJ UCZĘSZCZANA PRZEZ MIESZKAŃCÓW NIŻ WSPOMNIANY SKWEREK, NADMIENIAM W LASKU SĄ ORGANIZOWANE PIKNIKI OSIEDLOWE I TO MIEJSCE JEST BARDZIEJ REPREZENTACYJNE ALE JEST BARDZO ZANIEDBANE.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.