Nowe miejsce z widokiem na Bydgoszcz

Na Piaskach stworzymy nowy punkt widokowy. Miejsce rekreacji z lunetami powstanie na skarpie przy ul. Obrońców Tobruku. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Półkolisty punkt widokowy został wytyczony na porośniętej zielenią skarpie. Będzie on świetnym miejscem na chwilę odpoczynku podczas spaceru. Główną atrakcją staną się z pewnością dwie lunety, przez które  będzie można podziwiać panoramę Bydgoszczy. Obecnie wybieramy wykonawcę, odpowiedzialnego za prace budowlane i ustawienie dużych lunet  obserwacyjnych.


 Przyrządy o średnicy obiektywu 100 mm zapewnią dużą ilość zbieranego światła, co przekłada się na jasność powierzchniową. Dzięki takim parametrom lunety nadają się do prowadzenia obserwacji nawet bardzo dalekich obiektów. Dodatkowo, planowane jest zagospodarowanie terenu dookoła punktu. Skwer ozdobi  6 głogów. Zamontowane zostaną też ławki i kosz na śmieci. Skarpę wokół punktu widokowego ustabilizują duże kamienie polne.


Osiedle Piaski jest jednym z młodszych osiedli domków jednorodzinnych w Bydgoszczy. Sąsiaduje z kompleksem lasów sosnowych, przez które prowadzi znakowany na czarno szlak pieszy umożliwiający bezpośrednie połączenie z rejonem Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.


Trwa weryfikacja obywatelska
15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.
 

Nowe miejsce z widokiem na Bydgoszcz Nowe miejsce z widokiem na Bydgoszcz Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.