Tor z przeszkodami w parku Centralnym nad Brdą

Przygotujemy się do budowy toru dla miłośników biegów z przeszkodami. Przedsięwzięcie zrealizujemy nad Brdą obok boisk i siłowni przy Hali Widowiskowo-Sportowej „Immobile Łuczniczka”. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Tor ma zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Do dyspozycji będą mieć wielofunkcyjną konstrukcję o wymiarach min. 4,5m na 9m składającą się m.in. z obręczy, 4-metrowej liny, drabinek, kołowrotka, kołków do przechodzenia z ringami, czy ścianki wspinaczkowej. Do tego postawiona zostanie niższa platforma ze zróżnicowanymi chwytami – kulki, trapez i miltiringi, ścianka o wysokości 2,7 m, równoważnia ruchoma o długości 3 m, poręcze o długości 4 m oraz równoważnia łamana o długości 5,5m.


Podłoże, dla zachowania bezpieczeństwa, pozostanie piaszczyste. Urządzenia zajmą powierzchnię ok. 225m². Cała inwestycja powstanie na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym nad Brdą w Parku Centralnym w sąsiedztwie boiska do koszykówki, terenów zielonych, siłowi zewnętrznej oraz ścieżki spacerowej.OCR – „obstacle course racing” to nic innego jak bieg z przeszkodami. Jest to rodzaj biegu przełajowego, który zostaje urozmaicony zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi przeszkodami. Pokonanie takiego toru wymaga dużego wysiłku oraz bardzo dobrej sprawności fizycznej. Obecnie można wziąć udział w takich biegach jak: Terenowa Masakra,  Runmageddon, Barbarian Race, Spartan Race, Survival Race i wielu innych. Do tej pory nie było w Bydgoszczy ogólnodostępnego miejsca gdzie można było się przygotować do takiego biegu. Nowy tor będzie z pewnością sprzyjać też dalszej integracji tego środowiska.

Trwa weryfikacja obywatelska

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Polega ona na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł. 

Tor z przeszkodami w parku Centralnym nad Brdą Tor z przeszkodami w parku Centralnym nad Brdą Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:14 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.