Jeszcze więcej zabawy w skateparku na Górzyskowie

Dobra wiadomość dla miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach z osiedla Górzyskowo. Istniejący już skatepark zostanie rozbudowany o dodatkową część do nowych aktywności. Zadanie to wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskiego.


Prace polegać będą na rozbudowie skateparku. Projekt zakłada postawienie poręczy oraz przeszkód żelbetonowych. Obecnie wybieramy wykonawcę prac budowlanych. Konieczne będzie również uformowanie skarp żelbetonowych i wzmocnienie istniejących już konstrukcji. Nowa część  zajmie powierzchnie około 190 metrów kwadratowych i będzie dedykowana przede wszystkim do jazdy na rolkach typu "inline skates".


Teren inwestycji znajduje się na Górzyskowie, w rejonie ulic: J. Kossaka, J. Brandta oraz W. Gersona w bliskim sąsiedztwie placu zabaw, psiego wybiegu, placu do street workoutu i siłowni na wolnym powietrzu. Te zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie wcześniejszych edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Warto wiedzieć

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Polega ona na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.
Jeszcze więcej zabawy w skateparku na Górzyskowie  Jeszcze więcej zabawy w skateparku na Górzyskowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.