Mieszkańcy wybrali elektroniczną lekturę

Wystarczy mieć smarfon, tablet, komputer lub  e-czytnik aby skorzystać bezpłatnie z 60 000 książek w formie cyfrowej. Rozpoczynamy realizację kolejnego małego projektu społecznego wybranego przez mieszkańców w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Dzięki głosom bydgoszczan Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy umożliwi czytelnikom ebook-ów skorzystanie z platformy Legimi.

Ebooki  cieszą się dużą popularnością wśród miłośników literatury. Książnica oferuje bezpłatne kody dostępu do tej formy lektury. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu książką mobilną, Biblioteka zwiększyła dzięki bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu ilość kodów w ramach projektu „Bydgoszcz czyta bez końca”. Dzięki poszerzonej ofercie cyfrowa książka na smarfonach, tabletach, komputerach i e-czytnikach trafi do większej liczby użytkowników. 


W ramach projektu instytucja planuje zakup 266 abonamentów w platformie Legimi. Czytanie nigdy nie było tak proste
i wygodne.
Jak uzyskać bezpłatny kod do platformy Legimi? – zobacz 
Kody Legimi wydawane są w Wypożyczalni Głównej oraz w filiach osiedlowych (wykaz filii)

    osobiście,
    telefonicznie,
    elektronicznie na e-mail: wypozyczalnia.glowna@wimbp.bydgoszcz.pl

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego dostępu do platformy Legimi, w której znajdziecie do 60 000 książek w formie cyfrowej – do czytania na tablecie, smartfonie lub czytnikach z systemem Android.
Aby uzyskać dostęp do serwisu wystarczy:

    Posiadać ważną kartę biblioteczną.
    Pobrać kod dostępu drogą:
    Odwiedzić jedną z naszych placówek bibliotecznych (wykaz placówek TUTAJ) i okazać kartę biblioteczną
    Wejść na stronę www.legimi.pl/wimbp_b i założyć darmowe konto.
    Wpisać unikatowy kod otrzymany w bibliotece.
    Pobrać bezpłatną aplikację Legimi.
    Zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą.

Można czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer (lista rekomendowanych urządzeń http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/

Kody wydawane są każdego 1-go dnia miesiąca (jeżeli 1-szy jest dniem wolnym to kolejnego dnia).

Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby posiadające zobowiązania finansowe wobec biblioteki przed otrzymaniem kodu muszą najpierw uregulować wszelkie należności. Kod jest ważny do końca bieżącego miesiąca, po terminie ważności wygasa.

- Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy realizuje kolejne zwycięskie projekty w BBO. Wydawane są kody Legimi, funkcjonuje wypożyczalna gier planszowych i gier VR. Wkrótce będzie działał książkomat - mówi dyrektor WiMBP, Krzysztof Gonia.

Czym są kody Legimi?

Legimi to wirtualna wypożyczalnia książek w formie elektronicznej. Biblioteka w ramach BBO udostępnia mieszkańcom kody, które uprawniają do korzystania z platformy za darmo.

Każdego miesiąca do mieszkańców trafia 150 kodów. Dzięki temu zyskujemy dostęp do 70 tys. książek. Czytać można na różnych urządzeniach przenośnych: czytniku e-booków, smartfonie, tablecie, komputerze. Biblioteka dysponuje czytnikami, które również można wypożyczyć.

Dużym powodzeniem cieszy się także wypożyczalnia gier planszowych i gier VR w filii przy ul. Pielęgniarskiej 17 w Fordonie. Mieszkańcy wypożyczają ich około 50 w miesiącu. Chcemy zachęcać rodziny do wspólnego grania, promować wspólne spędzanie czasu przy planszówce, np. w trakcie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

A co z książkomatem?

- Książkomat, który ma stanąć na Miedzyniu, czeka na rozliczenie. Jestem przekonany, że ta inwestycja się sprawdzi.

Jak będzie odbywał się proces wypożyczania książek?

- Trzeba mieć aktywną kartę biblioteczną i zamówić książkę do książkomatu. Pracownik biblioteki krótko przed zamknięciem biblioteki będzie umieszczał zamówione książki w urządzeniu, a czytelnik będzie mógł je odebrać w ciągu 3 dni o dowolnej porze.

 

 Mieszkańcy wybrali elektroniczną lekturę  Mieszkańcy wybrali elektroniczną lekturę Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.