Rondo w miejscu niebezpiecznego skrzyżowania

Korkujące się skrzyżowanie ulic Inowrocławskiej i Bielickiej na Szwederowie, gdzie dochodziło do kolizji  przebudujemy na rondo. Doświetlimy również nowe przejścia dla pieszych. Upłynni to ruch i poprawi bezpieczeństwo. Inwestycję  do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Prace  zakończą się jeszcze w tym roku. W ostatnich  latach w Bydgoszczy powstało 7 nowych skrzyżowań z ruchem okrężnym.


Na skrzyżowaniu występują bardzo duże natężania ruchu. Utrudniało to szczególnie w godzinach szczytu wyjazd z podporządkowanej ul. Bielickiej na ul. Inowrocławską. Często uczęszczane przejścia dla pieszych na szerokich jezdniach pozbawione azyli również utrudniały poruszanie się pieszym oraz pogarszało płynność ruchu. Na skrzyżowaniu dochodziło często do kolizji. Problem rozwiąże zlecana właśnie przebudowa. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Pomysł wsparło blisko 200 bydgoszczan. Na jego realizację w budżecie miasta zabezpieczyliśmy ponad 350 tysięcy złotych. 


Co się zmieni?
Na połączeniu ulic Inowrocławskiej i Bielickiej powstanie niewielkie rondo. Równocześnie przebudowane zostaną przyległe chodniki. W bardziej widoczne miejsca przesunięte zostaną dotychczasowe przejścia dla pieszych. Od strony ulicy Inowrocławskiej dobudowane będzie jeszcze dodatkowe przejście, co skróci drogę pieszym do wielu punktów.  Po zakończeniu prac drogowych wszystkie przejścia przy rondzie zyskają nowoczesne doświetlenie poprawiające widoczność pieszych.
 

Prace już wkrótce

Roboty rozpoczną się na początku października i zakończą się jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności zamknięty zostanie wjazd z ulicy Bielickiej w Inowrocławską. W trakcie robót ruch będzie odbywał się ul. Inowrocławską, na której kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniami i ograniczeniem prędkości do 30km/h. Prace i budowa ronda w tej części miasta poprawią bezpieczeństwa kierowców i pieszych. W ostatnich 5 latach na ronda przebudowanych zostało kilka innych skrzyżowań. Ruch okrężny pojawił się na połączeniu ulic:
•    Stawowej i Broniewskiego
•    Gdańskiej i Rekreacyjnej
•    Modrzewiowej i Sułkowskiego
•    Glinki Magnuszewskiej
•    Ujejskiego i Karpackiej
•    Chemicznej i Wojska Polskiego
•    Nakielskiej i Łochowskiej
 

Weryfikacja obywatelska
15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.
 

 

 

Rondo w miejscu niebezpiecznego skrzyżowania Rondo w miejscu niebezpiecznego skrzyżowania Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.