Nowe chodniki na Wilczaku

Wkrótce na Wilczaku rozpocznie się pierwszy etap remontu chodników wzdłuż ul. S. Czarnieckiego. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Zakres prac obejmuje między innymi rozbiórkę starej nawierzchni pomiędzy kamienicami z numerami 6 i 12. Wykonana zostanie nowa konstrukcja, na której ułożone zostaną nowe kostki. Wymieniony zostanie również przyległy krawężnik. Obecnie trwa procedura wyboru wykonawcy zadania.  Po podpisaniu umowy prace zajmą około miesiąca.


Odnowiony chodnik nie tylko ma ułatwiać komunikację, ale również poprawić estetykę ulicy zabudowanej wiekowymi kamienicami. Wiele z nich w ostatnich latach została wyremontowanych. Wcześniej w oparciu o budżet miasta przebudowany został fragment sąsiedniej ulicy W. Pola. Równocześnie przygotowujemy się do zaplanowania prac na ulicy Nakielskiej. To w jaki sposób rozbudować ważną ulicę  określą między innymi konsultacje społeczne.

Trwa weryfikacja obywatelska

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.
 

 

Nowe chodniki na Wilczaku Nowe chodniki na Wilczaku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:36 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.