Kolejne osiedlowe parkingi gotowe

Zakończyła się budowa osiedlowych parkingów na ul. Józefa Sułkowskiego na Leśnym. Nowe miejsca postojowe powstały też pomiędzy blokami przy ul. Wiślanej w Brdyujściu oraz przy działkach na ul. Inwalidów. Inwestycje wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Wzdłuż ul. Sułkowskiego dodatkowe 4 stanowiska powstały na wysokości bloku z numerem 17. Są usytuowane skośnie do krawędzi jezdni. Projekt uwzględnił zachowanie rosnących w pobliżu drzew. Nawierzchnię wykonano z ażurowych płyt. Odnowiono też przyległe trawniki. Wcześniej w tej lokalizacji  powstało 8 stanowisk bliżej skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Zadanie zyskało prawie 280 głosów bydgoszczan w czasie ubiegłorocznej edycji BBO. Wcześniej nie tylko w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na Leśnym powstały parkingi w kilku innych punktach (przy ul. Topolowej, Gdańskiej, Modrzewiowej i pętli autobusowej Dworzec Leśne). Wzdłuż ul. J. Sułkowskiego planowana jest również budowa ścieżki rowerowej. To zadanie również wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na BBO.


Wcześniej oddany został do użytku parking przy ul. Wiślanej. W ramach inwestycji teren przy blokach został utwardzony nawierzchnią z płyt ażurowych i wyposażony w odwodnienie. Uwzględniono również miejsce dla kierowców z niepełnosprawnościami. Zadanie otrzymało w czasie głosowania na BBO 50 głosów. Ażurowymi płytami utwardzony zostanie też parking w rejonie ogródków działkowych na ul. Inwalidów na osiedlu Bydgoszcz Wschód. Tam 2 miejsca również przeznaczono dla kierowców z niepełnosprawnościami.

Koszt zrealizowanych inwestycji  to blisko 300 tysięcy złotych. W oparciu o BBO kolejne parkingi powstaną również na Bartodziejach, Kapuściskach, Szwederowie i Czyżkówku. Kolejne osiedlowe parkingi gotowe Kolejne osiedlowe parkingi gotowe Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.