Pszczele rodziny w Parku nad Kanałem Bydgoskim

W ostatnim czasie przenieślismy 5 pszczelich rodzin do Parku nad Kanałem Bydgoskim przy strumyku Bożenka. Pomysłodawca i autor projektu osobiście powitał nowych mieszkańców polany przy pętli tramwajowej Wilczak.Miejska pasieka to projekt zgłoszony i wybrany przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Zakłada on zaprojektowanie pasieki oraz umieszczenie na zaplanowanym terenie 5 uli drewnianych z wyposażeniem podstawowym, takim jak komplet ramek z węzą, powałka, elementy do ocieplenia/ izolacji termicznej ula itp., a następnie dostarczenie 5 rodzin pszczół, które zasiedlą powyższe ule.W ramach projektu miejska pasieka przewidziano również zakup narzędzi niezbędnych do prowadzenia pasieki oraz pielęgnację pszczół. Projekt przewiduje też prowadzenie na terenie pasieki zajęć edukacyjnych, zarówno w bieżącym roku, jak i w kolejnych latach.

Pasieka przy Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim została już ogrodzona. Na terenie pasieki znalazły się też tablice informacyjne o pszczołach i o tym, jak każdy z nas może pomagać owadom zapylającym.

Ponadto przy starej części Kanału, na wysokości pętli Wilczak planowane są nasadzenia. W tej części parku zaplanowano dosadzenie kilku jabłoni, grusz, śliw i lip. Łącznie będzie to 16 drzew, których kwiaty będą doskonałym pokarmem dla pszczół z pobliskiej miejskiej pasieki.
 


 


Pszczele rodziny w Parku nad Kanałem Bydgoskim Pszczele rodziny w Parku nad Kanałem Bydgoskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:05 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.