Odpoczynek i zabawa w karaibskich klimatach

Kończy się tworzenie nowego miejsca do wypoczynku i zabawy dla najmłodszych mieszkańców Okola oraz podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 3. Przy ul. Granicznej powstał piaszczysty plac zabaw z leżakami, pufami i miejscami na hamaki. Inwestycję wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Zgodnie z koncepcją mieszkańców powstało miejsce do wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Zaaranżowano przestrzeń, która przypomina  plażę. Ustawione zostały leżaki, słupy w kształcie palm, do których będą zawieszane hamaki, siedziska. W zakres projektu wchodziło również zamontowanie imitacji zasypanego na plaży kadłuba statku oraz kurtyny wodnej. Zadbano o kosze na śmieci.  


Nowy plac zabaw w karaibskich klimatach najwięcej frajdy sprawiać ma dzieciom w sezonie wiosenno-letnim. Miejsce  zachęcać do odpoczynku zarówno starszych i młodszych mieszkańców osiedla jak również rodziny z dziećmi. Stworzenie plaży na terenie SOSW nr 3 dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną ułatwi  też  integrację różnych środowisk i pomoże kształtować tolerancję  dla odmienności.


Na projekt plaża - Świat bez granic - " Karaibskie wakacje na Okolu zagłosowało 130 bydgoszczan. W wakacje po zakończeniu prac nad dokumentacją projektową zleciliśmy roboty budowlane, które już się zakończyły. Pochłonęły one ponad 90 tysięcy złotych. 

Odpoczynek i zabawa w karaibskich klimatach Odpoczynek i zabawa w karaibskich klimatach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.