Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych do BBO w 2021 roku

Poznaliśmy wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych w 2021 roku do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W dniach od 1 grudnia do 30 grudnia br., wszyscy bydgoszczanie zdecydują, które projekty będziemy realizować w przyszłym roku. Do wyboru będą projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne.

LINK do wyników weryfikacji po etapie ponownej weryfikacji  

•    podział według numerów projektów (kliknij)


 

LINK do wyników weryfikacji:

•    podział alfabetycznie wg nazw osiedli (kliknij)

•    podział według numerów projektów (kliknij)


Zakończona została weryfikacja zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Etap weryfikacji prowadzony przez Zespół ds. weryfikacji projektów, wspomagany był przez weryfikację obywatelską, w której swoje uwagi mogli zgłosić wszyscy mieszkańcy.


Prace Zespołu ds. weryfikacji złożonego z pracowników biur i jednostek Miasta Bydgoszczy polegały na sprawdzeniu wszystkich projektów pod względem formalnym i merytorycznym, m.in. czy projekt jest zgodny z zasadami określonymi w zarządzeniu Prezydenta Miasta dotyczącego zasad programu BBO. Ponadto sprawdzano czy projekt nie narusza obowiązujących przepisów prawa, jest zgodny z technicznymi lub technologicznymi możliwościami realizacji projektu oraz czy koszt nie przekracza limitu pieniędzy przeznaczonych na dana kategorię projektu. 


W pracach Zespołu ds. weryfikacji brali udział przedstawiciele Rady ds. Partycypacji Społecznej – organu doradczego z zakresu budżetu obywatelskiego i konsultacji społecznych oraz właściwych terytorialnie Rad Osiedli. 

W przypadku wątpliwości lub pytań w sprawie weryfikacji, prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 52 58 58 962, 5 52 58 58 926 lub na adres mail: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl


Jak będzie można głosować?

W tym roku w głosowaniu zdecydujemy o realizacji projektów w kilku kategoriach. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. To oznacza, że mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania zarówno na projekt osiedlowy, ponadosiedlowy, jak i mały projekt społeczny.

W każdej kategorii projektów: osiedlowych (na jednym z osiedli), ponadosiedlowych oraz małych projektów społecznych możemy oddać 1 głos. Łącznie każdy mieszkaniec będzie mógł oddać 3 głosy.


Jak będziemy głosować od  1 do 30 grudnia?

•    projekty osiedlowe -  1 wybrany projekt (na jednym wybranym osiedlu)

•    projekty ponadosiedlowe - 1 wybrany projekt

•    mały projekt społeczny - 1 wybrany projekt


Harmonogram

- głosowanie przez mieszkańców na projekty: 1 - 30 grudnia 2020 r.

- ogłoszenie listy projektów do realizacji do 20 stycznia 2022 r.

Wybrane zadania ujęte zostaną w budżecie Miasta Bydgoszczy na 2022 rok.


LINK do wyników weryfikacji 

•    podział alfabetycznie wg nazw osiedli (kliknij)

•    podział według numerów projektów (kliknij)


Uwagi zgłoszone w ramach weryfikacji Obywatelskiej (kliknij)

Uchwały Rad Osiedla o projektach osiedlowych (kliknij)

Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych do BBO w 2021 roku  Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych do BBO  w 2021 roku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:55 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Dlaczego nie jest aktualizowana lista zatwierdzonych projektów po odwołaniach ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Na osowej górze, co roku jakiś debil zgłasza budowę chodnika na terenach zielonych... No tak, zabetonujmy wszystko, a ludziom po oknach świećmy latarniami. Dzięki bogu, że jest ktoś inteligentny, który ten projket co roku odrzuca.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.