Nowe chodniki i bezpieczne przejścia

Przebudowywane są kolejne chodniki na bydgoskich osiedlach. Nowe płytki są układne między innymi wzdłuż ul. Śniadeckich, Nowogrodzkiej i Kanałowej. Na Czyżkówku przy ul. Filtrowej powstało też bezpieczne przejście z azylem dla pieszych. Te zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.Na terenie Śródmieścia kontynuujemy  rewitalizację ulic w oparciu o nowe standardy z wykorzystaniem płyt chodnikowych i kamiennych opasek. Takie prace trwają na ul. Śniadeckich.

Odcinek po południowej stronie pomiędzy ulicami Gdańską i Pomorska do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie ubiegłorocznego głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej wyremontowany został wraz z oświetleniem chodnik po północnej stronie. Na nawierzchni zastosowano płyty układane w bydgoski wzór  karo. Przy budynkach i krawężniku ułożono opaski. Oświetlenie ma formę opraw zawieszonych na pastorałach. Prace pochłoną ponad 400 tysięcy złotych.Do Starego Kanału Bydgoskiego dojdziemy też po nowych chodnikach po południowej stronie ul. Nowogrodzkiej oraz na końcowym odcinku ul. Kanałowej, biegnącym do bulwaru Sebastiana Malinowskiego. Ze względu na  zabytkowy charakter tego fragmentu Okola Płyty chodnikowe układane są w bydgoski  wzór karo. To rozwiązanie wypracowane m.in. z Radą ds. Estetyki Miasta. Przed wejściem do kościoła św. Wojciecha dołożona zostanie jeszcze kamienna opaska. Na realizację prac zabezpieczyliśmy ponad 180 tysięcy złotych.

W trakcie odbioru są prace na Czyżkówku. W ramach zadania wybranego przez mieszkańców  wzdłuż ul. Filtrowej powstał chodnik oraz bezpieczne przejście z azylem ułatwiającym etapowe przekraczanie szerokiej jezdni.  Inwestycja kosztowała 160 tysięcy złotych.


Dzięki wyborowi mieszkańców w  BBO powstaną jeszcze ciągi dla pieszych m.in.  na terenach nad Kanałem Bydgoskim i w Jarze Czynu Społecznego na Wyżynach. Szereg innych  inwestycji poprawiających bezpieczeństwo pieszych już zrealizowaliśmy, m.in. doświetlenie przejść na Górzyskowie przy ul. Żwirki i Wigury.

Warto wiedzieć:

W dniach od 1 grudnia do 30 grudnia br., wszyscy bydgoszczanie zdecydują, które projekty będziemy realizować w przyszłym roku. Do wyboru będą projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne.

Nowe chodniki i bezpieczne przejścia Nowe chodniki i bezpieczne przejścia Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:42 Rating: 5

2 komentarze:

 1. W 2019 roku na Górzyskowie wygrał projekt budowy chodnika na ul. Ks. Skorupki od ul. Grobla do bloku na 86. Niestety mamy koniec 2021 roku a chodnika nie wykonamo. Po co więc koleje edycje BBO skoro nie realizuje się wcześniej zatwierdzonych projektów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w tym miejscu będą prowadzone prace MWIK dotyczące kanalizacji deszczowej. Po zakończeniu prac i w tym miejscu chodnik zyska nową nawierzchnię

   Usuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.