Bezpieczne przejścia na ważnych ulicach

Zmienia się organizacja ruchu na kilku ważnych ulicach. Warto zachować większą uwagę na skrzyżowaniu ulic Nakielskiej i Dolina. Przypominamy, że w sprawie kompleksowej rozbudowy tego odcinka ulicy Nakielskiej trwają konsultacje. Na Toruńskiej uruchomiona została nowa sygnalizacja świetlna. Wkrótce na Fordońskiej piesi również zyskają bezpieczne przejście na wysokości zakładów zbożowych.W ostatnich dniach wprowadzone są nowe rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pieszych i kierowców na skrzyżowaniu ulic Nakielskiej, Dolina, Ułańskiej i Wrocławskiej. Na Nakielskiej od strony centrum zarezerwowano jeden pas dla pojazdów skręcających w stronę ul. Dolina lub Ułańskiej lub zawracających. Wkrótce pasy zostaną też rozdzielone słupkami elastycznymi co uniemożliwi zmianę pasa ruchu tuż przed przejściem i będzie skłaniało do przestrzegania ograniczeń prędkości. Słupki rozdzielające ustawione zostaną również pomiędzy pasami ruchu na jezdni w stronę ronda Grunwaldzkiego.


Wcześniej przejście zostało doświetlone, wyposażone we flurosencyjne podkłady pod znaki drogowe a na jezdniach wymalowano dodatkowe piktogramy przypominające, że z „zebry” korzystają uczniowie pobliskich szkół. Prace są realizowane z  dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Zadanie zdobyło prawie 100 głosów. Na jego realizację zabezpieczyliśmy 150 tysięcy.Konsultacje w sprawie rozbudowy ul. Nakielskiej

Przypominamy, że od 10 listopada ruszyły Bydgoskie Konsultacje w sprawie przebudowy kolejnego odcinka ulicy Nakielskiej od Bronikowskiego do ronda Grunwaldzkiego. Karta konsultacyjna i wszystkie szczegóły na stronie www.bydgoszcz.pl/nakielska. W środę (17 listopada) o  godz. 16:30 na profilu bydgoszcz.pl na Facebooku odbędzie się spotkanie on-line. Zachęcamy do przesyłania pytań na konsultacje@um.bydgoszcz.pl. W ramach konsultacji odbędą się również dyżury konsultacyjne na Miedzyniu w dniu 24.11 i na Wilczaku 8.12 (oba o godzinie 17). Z uwagi na sytuację epidemiczną  obowiązują zapisy. Chętne osoby mogą zapisywać się na dyżury pod adresem konsultacje@um.bydgoszcz.pl (należy podać imię nazwisko oraz numer kontaktowy).

Przejścia z sygnalizacją na ul. Toruńskiej i Fordońskiej

W ostatnich dniach uruchomiona została również nowa sygnalizacja na ul. Toruńskiej na wysokości posesji 328. Zapewnia  bezpieczne przekraczanie jezdni w centrum osiedla, gdzie ulokowane są: plac zabaw, przystanki autobusowe oraz zwarta zabudowa. Wnioskowali o to mieszkańcy oraz przedstawiciele Rady Osiedla. Sygnalizacja jest zintegrowana z urządzeniami radarowymi, które mierzą prędkość nadjeżdżającego pojazdu. W przypadku pojazdów znacznie przekraczających dopuszczalną prędkość (obowiązuje w tym miejscu 40km/h) zmieni ona sygnał na czerwony, nawet jeśli z przejścia nie będą korzystać piesi.

W najbliższych dniach uruchomiona zostanie też  sygnalizacja świetlna na ul. Fordońskiej na wysokości zakładów zbożowych.  Umożliwi ona  bezpieczne przekraczanie dwóch ruchliwych jezdni. Sygnalizacja świetlna będzie uruchamiana przez pieszych za pomocą odpowiednich detektorów. Wcześniej przejścia w tym rejonie zostały doświetlone i wyposażone w kocie oczka. Mimo wszystko ze względu na znaczne przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców dochodziło  do groźnych zdarzeń z udziałem pieszych.

W budowie jest poza tym sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec. Wyposażenie wszystkich trzech przejść w światła pochłonie ponad 600 tysięcy złotych.

Inwestujemy w bezpieczeństwo

W tym roku realizowane są również inne zadania poprawiające bezpieczeństwo na bydgoskich ulicach. Najważniejsze z nich to:
•    Budowa ronda na Szwederowie
•    Doświetlenie przejść dla pieszych
•    Budowa nowych dróg rowerowych
•    Budowa oświetlenia ulic

W poprzednich  latach szereg ulic zostało wyposażonych w dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo pieszych (m.in. azyle, sygnalizacje, wyniesione przejścia i skrzyżowania, progi wyspowe, aktywne znaki, znaki na podkładzie fluoroscencyjnym, separatory ruchu). W trakcie modernizacji ulic poprawa bezpieczeństwa jest również traktowana priorytetowo.  Te działania w parze z przepisami pozwoliły również na bydgoskich ulicach ograniczyć liczbę wypadków. Więcej informacji na ten temat w tekście „Pozytywny trend na przejściach dla pieszych”.
Bezpieczne przejścia na ważnych ulicach  Bezpieczne przejścia na ważnych ulicach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:29 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.