100 drzew na 100 lat Miedzynia

Trwają nasadzenia nowej zieleni nad Kanałem Bydgoskim. Brzeg wzdłuż ulicy Spacerowej ozdobią między innymi brzozy, lipy, sosny, dęby, kasztanowce i olsze. Przypominamy, że trwa głosowanie na zadania z nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bardzo dużo projektów jest związanych właśnie ze środowiskiem i ekologią.Największy zielony projekt tej jesieni realizujemy właśnie nad Kanałem Bydgoskim. Na osiedlu Miedzyń, wzdłuż nowej ścieżki od ul. Plażowej do Polanickiej, sadzimy dokładnie 100 drzew. W ten sposób południowa strona Kanału Bydgoskiego ma również tonąć w zieleni. Wcześniej wybudowany został tam ciąg spacerowy z infrastrukturą rekreacyjną. W ramach jesiennych nasadzeń pojawią się tam dorodne drzewa wielu różnych gatunków: brzozy, klony, lipy, sosny, dęby, śliwy wiśniowe, glediczie, wierzby, kasztanowce i olsze.


Prace są w trakcie realizacji. Kosztują prawie 135 tysięcy złotych. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na ten projekt 140 bydgoszczan. 100 drzew ma upamiętniać m.in. 100-lecie włączenia osiedli Miedzyń oraz Prądy do Bydgoszczy. Do 1920 roku były to podbydgoskie wsie. W pierwszym roku powrotu Bydgoszczy do macierzy przy ul. Nakielskiej  powstał również Klub Sportowy Gwiazda. W przyszłym roku w oparciu o  Bydgoski Budżet Obywatelski  nad brzegiem Kanału zrealizowane zostaną kolejne prace związane z budową trasy pieszo-rowerowej oraz rewitalizacją zieleni.

Dużo nasadzeń w całym mieście

W tym roku zleciliśmy duży zakres nasadzeń związany przede wszystkim z:

    alejami i zielenią przy ulicach
    realizacją innych projektów wybranych w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim
    dokończeniem prac agrotechnicznych przy rozbudowanej ul. Kujawskiej
    rewitalizacją skweru Inwalidów Wojennych na Leśnym
    roślinami cebulowymi na pasach zieleni przy ul. Toruńskiej, Fordońskiej, Lewińskiego.
    krzewami na pętli przy ul. Glinki
    drzewami wzdłuż ulic gen. W. Andersa oraz Pelplińskiej w Fordonie

Głosowanie na BBO trwa!

Przypominamy, że trwa głosowanie na pomysły mieszkańców w Bydgoskim  Budżecie Obywatelskim. W tym roku wybieramy pomiędzy 337 projektami i zadaniami zgłoszonymi przez bydgoszczan. Wiele z nich to projekty dotyczące nasadzeń oraz rewitalizacji terenów zielonych Najprościej zagłosować wchodząc na stronę www.bydgoszcz.pl/BBO. Tam podajemy dane i wybieramy zadania i projekty, które warto realizować w przyszłym roku. Oddajemy po 1 głosie na 3 różne kategorie projektów. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu będą miały możliwość zagłosowania m.in. w najbliższą sobotę 11 grudnia w centrach handlowych „Focus” (przy ul. Jagiellońskiej) oraz „Rondo” (przy ul. Kruszwickiej). W godzinach od 10 do 13 będą tam funkcjonować stoiska, gdzie pracownicy Urzędu Miasta pomogą zagłosować. 


100 drzew na 100 lat Miedzynia 100 drzew na 100 lat Miedzynia Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.