Małe projekty, wielkie zainteresowanie

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego realizowane są również małe projekty społeczne. Warsztaty, koncerty i spotkania były tegorocznym hitem BBO. O pomysłach, które zachwyciły bydgoszczan, odpowiadają społecznicy. Przypominamy, że trwa głosowanie na zadania z nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Aż 76 pomysłów to właśnie małe projekty społeczne, z których co najmniej 20 trafi do realizacji. Karta do głosowania znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.


Muzyczna karuzela na Błoniu

Krzysztof Filasiński, muzyk: Koncerty nazwane przez nas „Muzyczną Karuzelą z piosenkami lat 50. i 60.” na Błoniu okazały się strzałem w dziesiątkę. Ludzie byli spragnieni kontaktów z artystami, stęsknieni za muzyką swojej młodości. Brakowało wychodzenia z domu w czasie covidowych ograniczeń, dlatego mieszkańcy zagłosowali za tym projektem. Nie spodziewaliśmy się tak licznej publiczności. Przepiękne melodie rozbrzmiewały na skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich. Dziękujemy za słowa uznania dla doboru wykonawców i utworów, które publiczność wysłuchała oraz za organizację imprezy. Tym bardziej więc zachęcamy do głosowania na kolejne koncerty na osiedlach.

 

Kino w plenerze nad Balatonem

Adam Dziura, Rada Osiedla Bartodzieje: Jako działacz Rady Osiedla Bartodzieje, przy pomocy Stowarzyszenia Obywatel Działa!, na czele którego stoi Filip Krauze, zorganizowaliśmy cykl projekcji filmów nad Balatonem. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pokazy gromadziły nawet 300 mieszkańców, którzy przynosili swoje koce i na trawie oglądali filmy. W przyszłym roku chcemy pójść krok dalej i przygotować się bardziej na ewentualne zmiany pogody, choć nawet mżawka nie przeszkadzała naszym kinomaniakom w obejrzeniu jednego z filmów.

 


Nasze dzieciaki są waleczne

Tomasz Olechnowicz, organizator imprez sportowych: „Waleczne dzieciaki” to przede wszystkim forma wspólnej zabawy bez ograniczeń wiekowych. Mamy za sobą spore doświadczenie. Uczestnicy mają do pokonania tor z przeszkodami. Najmłodsi zawodnicy biorą udział z pomocą rodziców, co integruje rodziny. Przeszkody na torze są tak zorganizowane, by dzieciaki mogły wykazać się sprytem i sprawnością, ale wszystko w duchu „fair play”. Ten aspekt jest dla nas ważny, zachęcamy do pomagania innym uczestnikom, uczymy postawy otwartej na innych. Zawsze naszym biegom przyświeca cel charytatywny.

 

Atrakcyjne koncerty nad kanałem

Dariusz Smól, Rada Osiedla Miedzyń-Prądy: Nasze koncerty i wieńczące tegoroczny cykl kino plenerowe, w ramach którego wyświetlany był oscarowy komediodramat „La La Land”, spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Udało się zaprosić fantastycznych wykonawców, zaprezentowali m.in. szlagiery XX-lecia międzywojennego, muzykę filmową czy szanty. Dotarliśmy do szerokiego grona odbiorców w każdym wieku, spragnionych integracji, wspólnej zabawy i plenerowych imprez. Bardzo nam zależy, żeby Kanał Bydgoski tętnił życiem, jak przed laty.Głosowanie na BBO trwa!

Przypominamy, że trwa głosowanie na pomysły mieszkańców w Bydgoskim  Budżecie Obywatelskim. W tym roku wybieramy pomiędzy 337 projektami i zadaniami zgłoszonymi przez bydgoszczan. Najprościej zagłosować wchodząc na stronę www.bydgoszcz.pl/BBO. Tam podajemy dane i wybieramy zadania i projekty, które warto realizować w przyszłym roku. Oddajemy po 1 głosie na 3 różne kategorie projektów. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu będą miały możliwość zagłosowania m.in. w najbliższą sobotę 11 grudnia w centrach handlowych „Focus” (przy ul. Jagiellońskiej) oraz „Rondo” (przy ul. Kruszwickiej). W godzinach od 10 do 13 będą tam funkcjonować stoiska, gdzie pracownicy Urzędu Miasta pomogą zagłosować. Dyżur będzie pełnić zastępca prezydenta Michał Sztybel, z którym będzie można porozmawiać w„Rondzie”  pomiędzy godziną 10 i 11 oraz w „Focusie”  pomiędzy 11.30 i 12.30. 
Małe projekty, wielkie zainteresowanie Małe projekty, wielkie zainteresowanie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.