Rondo i doświetlone przejścia na Szwederowie

Firma Strabag kończy budowę ronda na połączeniu ulic Inowrocławskiej i Bielickiej. Zdecydowanie poprawi ono płynność ruchu i bezpieczeństwo. Inwestycja została połączona również z doświetleniem przejść dla pieszych. Do realizacji wybrali ją mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że trwa głosowanie na zadania z nowej edycji BBO. Karta do głosowania znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.


Wykonawca przebudował już wloty ulic prowadzących do nowego ronda. Powstały azyle dla pieszych (wysepki rozdzielające pasy ruchu umożliwiające dwuetapowe pokonywanie jezdni). Wytyczono i zabrukowano wyspę centralną. Jej konstrukcja pozwoli  na swobodny przejazd również większym pojazdom.  Ustawiono poza tym nowe latarnie, które doświetlą przejścia dla pieszych w nowych lokalizacjach. W przyszłym tygodniu przy sprzyjających warunkach układana będzie nowa nawierzchnia jezdni.


Na skrzyżowaniu Brzozowa/Bielicka/Inowrocławska występują bardzo duże natężania ruchu. Przed wybudowaniem ronda utrudniało to, szczególnie w godzinach szczytu, wyjazd z podporządkowanej ul. Bielickiej w ul. Inowrocławską. Często uczęszczane przejścia dla pieszych na szerokich jezdniach pozbawione azyli (wysepek rozdzielających pasy ruchu) również utrudniały poruszanie się pieszym oraz pogarszały płynność ruchu. Na skrzyżowaniu dochodziło często do kolizji.Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Pomysł wsparło blisko 200 bydgoszczan. Na jego realizację w budżecie miasta zabezpieczyliśmy ponad 350 tysięcy złotych.

Głosowanie na BBO trwa!

Przypominamy, że trwa głosowanie na pomysły mieszkańców w Bydgoskim  Budżecie Obywatelskim. W tym roku wybieramy pomiędzy 337 projektami i zadaniami zgłoszonymi przez bydgoszczan. Wiele z nich związanych jest z poprawą bezpieczeństwa. Najprościej zagłosować wchodząc na stronę www.bydgoszcz.pl/BBO. Tam podajemy dane i wybieramy zadania i projekty, które warto realizować w przyszłym roku. Oddajemy po 1 głosie na 3 różne kategorie projektów. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu będą miały możliwość zagłosowania m.in. w najbliższą sobotę 11 grudnia w centrach handlowych „Focus” (przy ul. Jagiellońskiej) oraz „Rondo” (przy ul. Kruszwickiej). W godzinach od 10 do 13 będą tam funkcjonować stoiska, gdzie pracownicy Urzędu Miasta pomogą zagłosować. Dyżur będzie pełnić zastępca prezydenta Michał Sztybel, z którym będzie można porozmawiać w „Rondzie”  pomiędzy godziną 10 i 11 oraz w „Focusie”  pomiędzy 11.30 i 12.30. 


Rondo i doświetlone przejścia na Szwederowie Rondo i doświetlone przejścia na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.