Dbamy o bezpieczeństwo – kolejne kamery w mieście

W Bydgoszczy mamy już 264 kamery monitoringu miejskiego. W tym roku rozszerzymy system o kolejne punkty. Część z nich powstanie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Miejski monitoring każdego dnia poprawia bezpieczeństwo. Dlatego w tym roku planujemy kolejne instalacje kamer, które zostaną zintegrowane z monitoringiem miejskim. W ramach zadania wyłonionego w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim na ogólnodostępnym terenie Zespołu Szkół i Placówek nr 1, przy ul. Stawowej 53 zostanie zainstalowanych 6 kamer.

Ponadto w 2022 roku kontynuowana będzie modernizacja i rozbudowa systemu monitoringu Wyspy Młyńskiej i jej otoczenia. Na Wyspie Młyńskiej powstanie również nowy punkt miejskiego monitoringu w pobliżu Galerii Sztuki Nowoczesnej. W sumie pojawią się 4 nowe kamery, a dwie zostaną wymienione na nowe.


Bezpieczniej na bydgoskiej nekropolii

W Bydgoszczy system miejskiego monitoringu obejmuje już 264 kamery. Urządzenia są montowane na uczęszczanych skrzyżowaniach oraz w rewitalizowanych parkach. W ubiegłym roku monitoring miejski wzmocnił ochronę komunalnego cmentarza na Okolu. Łącznie zainstalowane zostały 4 kamery stałopozycyjne i 2 obrotowe. Kolejny punkt powstał od strony ul. Nakielskiej, który również obejmuje część cmentarza. Ze względu na zabytkowy charakter nekropolii kamery zostały zainstalowane na stylowych słupach i ukryte w ciemnych kloszach.


Miejskie kamery pomagają  w ujawnianiu wykroczeń i przestępstw. W zeszłym roku dzięki monitoringowi udało się ujawnić 2,6 tys. zdarzeń. Monitoring najbardziej skuteczny okazał się przy ujawnianiu bójek i awantur, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, osób nietrzeźwych, źle zaparkowanych pojazdów. Kamery pomagały też bardzo często wyjaśniać przebieg kolizji i wypadków. System obsługiwany jest przez pracowników Straży Miejskiej.

Dbamy o bezpieczeństwo – kolejne kamery w mieście Dbamy o bezpieczeństwo – kolejne kamery w mieście Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:25 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.