Fordon wybrał rekreację w BBO

Mieszkańcy Fordonu wybrali projekty, które trafią do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Bydgoszczanki i bydgoszczanie postawili na doposażenie OSP Bydgoszcz Fordon oraz zadania związane ze sportem i rekreacją. Wartość wszystkich zadań to 1,6 mln zł.


Najwięcej głosów w Nowym Fordonie zdobył pomysł doposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej Bydgoszcz-Fordon. Zakup nowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego poparło niemal 550 mieszkańców. Wartość tego zadania wynosi niemal pół miliona złotych.Kolejna edycja budżetu obywatelskiego przyniesie mieszkańcom największego osiedla sporo rekreacyjnych nowości. W Nowym Fordonie mieszkańcy wskazali na potrzebę wymiany nawierzchni w hali pneumatycznej znajdującej się przy ul. Piwnika Ponurego. Na zadanie o wartości niemal pół miliona złotych zagłosowało ponad 300 mieszkańców. Projekt zakłada wymianę nawierzchni w nowoczesnej technologii, do wielofunkcyjnego użytkowania zarówno przez uczniów ZS nr 5 i mieszkańców.Na osiedlu Tatrzańskim zwyciężyły dwa zadania, z których korzystać będą mieszkańcy lubiący spędzać czas na świeżym powietrzu. Najwięcej głosów zdobyła ścianka wspinaczkowa, która stanie przy orliku na ul. Jarużyńskiej. Według pomysłodawców ma ona obejmować różne stopnie trudności, tak aby z atrakcji mogły korzystać także dzieci.
Drugim zwycięskim zadaniem jest integracyjna strefa relaksu, która ma być przyjaznym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami. Urządzenia do rekreacji staną w okolicy ulic: Orląt Lwowskich i Wyzwolenia. Koszt obu zadań oszacowano na 470 tysięcy złotych.

Na osiedlu Terenów Nadwiślańskich kontynuowany będzie pomysł Wiatrowego Młyna, zgłoszony w poprzedniej edycji BBO.  Plac aktywnej rekreacji przy ul. Wyzwolenia i gen . J. Hallera znajduje się obok powstałej tężni i nowoczesnego placu zabaw. Zostanie uzupełniony o nowe urządzenia – piaskownicę, huśtawkę, bujaki na sprężynie. Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 260 tys. zł.
 
Warto wiedzieć
Bydgoszczanie wybrali nowe projekty w 9. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 16 mln zł pozwoli zrealizować co najmniej 54 zadania osiedlowe, 21 projektów społecznych i 2 inwestycje ponadosiedlowe, które zyskały najwięcej głosów. Są wśród nich m.in.: dalsza rewitalizacja Parku nad Starym Kanałem, budowa kolejnych dróg rowerowych i nowych miejsc rekreacji. Na wszystkie projekty łącznie oddano prawie 50 tysięcy głosów. Więcej na www.bdgbo.pl  
Fordon wybrał rekreację w BBO Fordon wybrał rekreację w BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.