Zabawa wśród drzew i roślin

Na Jarach, przy Zespole Szkół nr 29 kończą się prace przy budowie sensorycznego ogrodu, dedykowanego m.in. najmłodszym mieszkańcom Bydgoszczy zmagającym się z autyzmem. Powstały nowe ścieżki i zamontowano urządzenia do zabawy. Wczesną wiosną zasadzone zostaną rośliny pomagające w terapii. Zadanie zgłosili i wybrali do realizacji mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Inwestycja realizowana jest  bezpośrednio przy szkole mieszczącej się na ul. Słonecznej 13. Ogród powstał w północnej części szkolnych terenów na powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Jest oddalony od ulicy, co ma sprzyjać odpoczynkowi i bezpiecznej zabawie. Zadanie obejmowało zarówno projekt, jak i budowę ogrodu.

Celem inwestycji jest stworzenie przestrzeni między innymi dla osób z autyzmem i ich opiekunów. Obiekt zapewni możliwość swobodnego poruszania się i zabawy z elementami poznawczymi wewnątrz wydzielonego terenu. Większość prac została już zrealizowana. Powstały nowe ścieżki, które wytyczono tak, by dzieci mogły poznać również wszystkie rosnące rośliny poprzez dotyk. Ustawiono zestawy pozwalające na doświadczanie różnych dźwięków oraz rozwijające aktywność.


Wczesną wiosną dosadzone zostaną jeszcze rośliny. Mają wspomagać terapię za sprawą oddziaływania na różne zmysły. Znajdą się tam między innymi rośliny szumiące na wietrze, kwiaty i krzewy o intensywnych zapachach oraz kompozycje roślin tworzące różne linie, kształty i bryły.

W czasie aranżacji terenu zachowane zostały starsze drzewa, które wkomponowano w nowe miejsce rekreacji. Ogród wybrali mieszkańcy w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W czasie ostatniej edycji programu zdobyła ponad 60 głosów. Kosztuje 112 tysięcy złotych.


Warto wiedzieć


W tym miesiącu poznaliśmy wyniki 9. Edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy oddali w niej prawie 50 tysięcy głosów. 16 mln zł pozwoli zrealizować co najmniej 54 zadania osiedlowe, 21 projektów społecznych i 2 inwestycje ponadosiedlowe, które zyskały najwięcej głosów. Z wynikami można zapoznać się TUTAJ.


Zabawa wśród drzew i roślin  Zabawa wśród drzew i roślin Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.