Nowe alejki i chodniki na Błoniu

Mieszkańcy Błonia wybrali projekty, które trafią do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Najwięcej głosów na tym osiedlu otrzymały zadania związane z rewitalizacją alejek w parku przy stacji kolejowej oraz remontem chodników wzdłuż ul. !6 Pułku Ułanów Wielkopolskich.

Park pomiędzy ulicą ks. Schulza i torami kolejowymi jest jednym z ulubionych miejsc rekreacji mieszkańców Błonia. W ostatnich latach powstał na tym terenie również plac zabaw i skatepark. Wkrótce w tym miejscu zlecone zostaną kolejne prace podnoszące estetykę i wygodę osób korzystających z parku. W czasie ostatniej edycji BBO najwięcej głosów na Błoniu zyskał pomysł związany z rewitalizacją alejek. Zagłosowało na niego prawie 120 mieszkańców. Na prace budowlane zarezerwowano 200 tysięcy złotych.


W ramach tegorocznej edycji BBO na Błoniu remontowane będą również kolejne chodniki. Mieszkańcy wybrali do realizacji naprawę odcinków wzdłuż ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich, po stronie spółdzielni i apteki. Uszkodzony asfalt i płytki mają zostać zastąpione nowymi elementami betonowymi. Na to zadanie głosowało prawie 80 bydgoszczan i zabezpieczamy na ten cel ponad 250 tysięcy złotych. W poprzednich edycjach BBO przy ważnej ulicy dobudowane zostały też miejsca parkingowe. Rewitalizowaliśmy również przyległy skwer z placem zabaw i integracyjnym ogrodem społecznościowym.


Warto wiedzieć

Bydgoszczanie wybrali nowe projekty w 9. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 16 mln zł pozwoli zrealizować co najmniej 54 zadania osiedlowe, 21 projektów społecznych i 2 inwestycje ponadosiedlowe, które zyskały najwięcej głosów. Są wśród nich m.in.: dalsza rewitalizacja Parku nad Starym Kanałem, budowa kolejnych dróg rowerowych i nowych miejsc rekreacji. Na wszystkie projekty łącznie oddano prawie 50 tysięcy głosów. Więcej na www.bdgbo.plNowe alejki i chodniki na Błoniu  Nowe alejki i chodniki na Błoniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:45 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.