Kanał Bydgoski hitem w BBO

Na naszych oczach Stary Kanał Bydgoski staje się zieloną wizytówką miasta. Kolejna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przyniesie kilka nowości, a część dużych projektów związanych z rekreacją i wypoczynkiem będzie kontynuowanych. Wartość wszystkich zadań obecnie realizowanych w tej okolicy to niemal 5,5 mln zł.


Zadania związane z rewitalizacją terenów nad Starym Kanałem Bydgoskim cieszą się dużą popularnością mieszkańców. Co roku w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim zgłaszanych jest kilkanaście pomysłów na rozwój tej zielonej enklawy: nowe ścieżki, oświetlenie, miejsca wypoczynku, stoły do gier, nowe drzewa i wiele innych zadań zostało już zrealizowanych w tym miejscu.

Grudniowe  głosowanie bydgoszczanek i bydgoszczan w BBO przyniosło kolejne zwycięskie zadania. Najwięcej głosów zdobyły ścieżki spacerowo-rowerowe wraz z małą architekturą, sadzenie drzew oraz nowa infrastruktura sportowo-rekreacyjna. W ramach projektów społecznych odbędą się koncerty integrujące mieszkańców. Wartość tych zadań to 2,3 mln zł.


Rewitalizacja Parku nad Starym Kanałem hitem projektów ponadosiedlowych

Po raz kolejny najwięcej głosów w kategorii projektów ponadosiedlowych zdobył Kanał Bydgoski. W tej edycji kontynuowany będzie projekt rewitalizacji parku, tym razem przy V I VI śluzie. Zadanie o wartości ponad 1,5 mln zł obejmie odnowienie ścieżek, montaż nowych ławek i koszy na śmieci, oznakowanie trasy biegowej, stworzenie miejsc do odpoczynku oraz zakup sprzętu do organizacji imprez plenerowych.

 

Miedzyń stawia na wygodę

Na wysokości IV śluzy kanał przecina ul. Wrocławska. Od tej śluzy zaczyna się najpiękniejsza część nadkanałowej promenady, z parą pływających fontann które w tym toku będą odnowione i łabędzią wyspą, następnie V śluza przy Czarnej Drodze i kolejna przy ul. Bronikowskiego. To tutaj Bydgoski Budżet Obywatelski przyniósł wiele zmian. Teraz dzięki głosom mieszkańców odnowiony zostanie kolejny fragment ścieżki pieszo-rowerowej za wiaduktem kolejowym. Pomysłodawcy chcieliby, by przy ścieżkach pojawiły się mała architektura oraz elementy zabawowe. Na to zadanie zabezpieczyliśmy ponad 200 tys. zł.


Okole stawia na sport

Mieszkańcy Okola zdecydowali o budowie siłowni zewnętrznej i bieżni lekkoatletycznej na terenie III LO. Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 180 tys. zł. Po drugiej stronie na Wilczaku mieszkańcy wybrali dwa zadania związane ze sportem i rekreacją. Za 30 tys. zł wybudowany zostanie  zjazd linowy, tzw. tyrolka. Zlokalizowana będzie nieopodal placu zabaw. Kolejne 120 tys. zł pochłonie budowa boisk do gry w bule wraz z wyposażeniem. Pomysłodawcy proponują powstanie boiska nieopodal kortów tenisowych.


Kanał Bydgoski na zielono

Wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego ciągną się planty z pięknymi okazami stuletnich drzew. Do tych wyjątkowych okazów czarnych topol, kasztanowców, dębów, wiązów, buków czy olch dołączą kolejne zielone płuca. Mieszkańcy oddali swoje głosy na zielony ciąg rekreacyjny wzdłuż kanału, który będzie nawiązywał do 1802 roku, gdy rozpoczęto prace nad stworzeniem parku. Wartość tego przedsięwzięcia wyniesie 120 tys. zł.


Kilka tygodni temu realizowaliśmy inny zielony projekt w tej okolicy. Wzdłuż nowej ścieżki od ul. Plażowej do Polanickiej, posadziliśmy dokładnie 100 drzew. W ten sposób południowa strona Kanału Bydgoskiego wiosną również zatonie w zieleni. Wcześniej wybudowany został tam ciąg spacerowy z infrastrukturą rekreacyjną. W ramach nasadzeń pojawiły się tam dorodne drzewa: brzozy, klony, lipy, sosny, dęby, śliwy wiśniowe, glediczie, wierzby, kasztanowce i olsze.

 

Muzycznie nad Kanałem

Wśród kilkunastu zwycięskich projektów społecznych, trzy odbędą się nad Kanałem Bydgoskim. Druga edycja Kanału Kultury przyniesie koncerty muzyczne, kino i teatr plenerowy oraz atrakcje dla dzieci. A w ciepłe letnie wieczory na tle fontanny przy ul. Kanałowej odbędą się koncerty muzyki poważnej. Kolejne atrakcje nad wodą to potańcówki i pokazy artystyczne. Wartość tych zadań to ponad 115 tys. zł.

Kanał Bydgoski hitem w BBO  Kanał Bydgoski hitem w BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:29 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.