Ulica W. Gersona wkrótce w komplecie

Mieszkańcy Górzyskowa w czasie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydowali o dokończeniu budowy ulicy W. Gersona. Powstaną nowa jezdnia, chodniki i miejsca parkingowe.


Dla ulicy powstała już wcześniej niezbędna dokumentacja. Pozwoliło to zrealizować w 2019 roku pierwszy etap inwestycji od strony ul. Grobla. Przebudowany został odcinek o długości około 150 metrów.  Od strony istniejącej zabudowy jednorodzinnej wybudowano oddzielony od jezdni pasem zieleni chodnik, zbudowano 3 zatoki postojowe, zjazdy publiczne i indywidualne, dojścia do posesji, próg zwalniający i elementy odwodnienia ulicy. Zasadzone zostały nowe drzewa i krzewy. Te prace pochłonęły 570 tysięcy złotych.

W czasie ostatniej edycji BBO bydgoszczanie zdecydowali o dokończeniu tej inwestycji. Na to zadanie zagłosowało 482 bydgoszczan. Kostką utwardzony ma zostać również odcinek od strony  ul. ks. Skorupki, gdzie znajduje się kilka budynków wielorodzinnych. Powstaną również dodatkowe miejsca postojowe. Na realizację zadania zabezpieczamy pół miliona złotych.
W poprzednich latach na terenach rekreacyjnych pomiędzy ulicami W. Gersona i J. Kossaka zrealizowano kilka innych inwestycji z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. To między innymi skatepark, nowe oświetlenie, alejki, plac zabaw, kynopark i miejsca parkingowe.

Warto wiedzieć

Bydgoszczanie wybrali nowe projekty w 9. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 16 mln zł pozwoli zrealizować co najmniej 54 zadania osiedlowe, 21 projektów społecznych i 2 inwestycje ponadosiedlowe, które zyskały najwięcej głosów. Są wśród nich m.in.: dalsza rewitalizacja Parku nad Starym Kanałem, budowa kolejnych dróg rowerowych i nowych miejsc rekreacji. Na wszystkie projekty łącznie oddano prawie 50 tysięcy głosów. Więcej na www.bdgbo.pl Ulica W. Gersona wkrótce w komplecie Ulica W. Gersona wkrótce w komplecie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:38 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.