Łamiemy bariery w Opławcu

Kolejne budynki w Opławcu staną się łatwo dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Zlecamy prace przy budowie stalowej pochylni przy Przychodni Lekarskiej. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosownia na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej podpisaliśmy umowę na modernizację przedszkola, które również ma być bardziej przyjazne dla wszystkich użytkowników.

Główną częścią inwestycji przy ul. Opławiec 153 będzie budowa pochylni stalowej. Poza tym zmodernizowana zostanie furtka w ogrodzeniu oraz drzwi wejściowe. Wyremontowany zostanie również chodnik. W ten sposób obiekt stanie się bardziej przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami oraz starszych. Obecnie trwa postępowanie, które wyłoni wykonawcę prac budowlanych. Po podpisaniu umowy zajmą one około 5 miesięcy. Wcześniej przygotowana została niezbędna dokumentacja. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy. W głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski bydgoszczanie oddali na ten pomysł prawie 300 głosów. W budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel ponad 70 tysięcy złotych.


Z początkiem tego roku podpisana została też umowa na modernizację przedszkola przy ul. Opławiec 132. Placówka działająca przy Szkole Podstawowej nr 34 przejdzie  nie tylko termomodernizację. Ważnym elementem zadania jest budowa nowego podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowych chodników wokół obiektu. Wyremontowana i przebudowana  zostanie również część pomieszczeń, by stały się bardziej funkcjonalne. Więcej informacji o zakresie tej dużej inwestycji znajduje się TUTAJ.
Łamiemy bariery w Opławcu  Łamiemy bariery w Opławcu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.