Osiedle Piaski. Na boisko także po zmierzchu

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Piaskach na terenach sportowo-rekreacyjnych przy ul. Mochelskiej zmodernizujemy oświetlenie. Nieopodal skarpy zamontujemy zjeżdżalnie rurowe dla dzieci i młodzieży.

Na inwestycje na osiedlu Piaski zarezerwowana została pula ponad 168 tys. zł. Największą liczbę głosów zdobył pomysł modernizacji oświetlenia boiska piłkarskiego przy ul. Mochelskiej. Pomysłodawcy chcą, aby w ramach zadania zamontowane zostały dwa maszty oświetleniowe. Na to zadanie wskazało 133 mieszkańców, jego koszt to 60 tys. zł.

W ramach zwycięskich zadań znalazł się także pomysł zamontowania zjeżdżalni rurowej na skarpie przy ul. Mochelskiej w pobliżu schodów. Na to zadanie wskazało 33 mieszkańców, jego koszt to ponad 80 tys. zł.

Tereny przy ul. Mochelskiej to najczęściej typowana przez mieszkańców lokalizacja, w której realizowane są projekty w ramach BBO. Wcześniej, dzięki pieniądzom z BBO zmodernizowaliśmy plac zabaw, który zyskał także oświetlenie i ogrodzenie. Zbudowaliśmy też obok duże boisko z zapleczem sanitarnym i szatniami. Powstał  plac do street workoutu i plenerowa siłownia.

W trakcie realizacji znajduje się kilka kolejnych zadań. Na terenie zieleni powstanie skwer z nowymi nasadzeniami, elementami małej architektury oraz oświetleniem. Właśnie zleciliśmy opracowanie dokumentacji projektowej na to przedsięwzięcie. Kolejnym etapem będzie zlecenie prac rewitalizacyjnych. W ramach innego zadania, które również wskazali mieszkańcy utworzymy punkt widokowy z ławkami do odpoczynku i lunetami do podziwiania panoramy miasta.

 

Osiedle Piaski. Na boisko także po zmierzchu  Osiedle Piaski. Na boisko także po zmierzchu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:08 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.