Ażury i chodniki na Czyżkówku

Mieszkańcy Czyżkówka w czasie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wybrali do realizacji zadania drogowe. Utwardzona zostanie ulica Bruska. Kontynuowane będą prace związane z poprawą bezpieczeństwa w rejonie ul. Filtrowej.Najwięcej głosów – prawie 300  mieszkańcy Czyżkówka oddali na utwardzenie ul. Bruskiej. Łączy ona ulice Krajeńską i Charzykowską, które mają już twardą nawierzchnię. Zabudowana jest domami jednorodzinnymi. Na utwardzenie ulicy o długości około 170 metrów ażurowymi płytami zabezpieczonych zostało w budżecie ponad 160  tysięcy złotych. Technologia utwardzania ulic płytami ażurowymi stosowana jest głównie na terenach o dużej przepuszczalności gruntu, w miejscach nie narażonych na częste przejazdy pojazdów ciężarowych. Inwestycje realizowane są w standardach, wypracowanych przy wcześniejszych zadaniach. Płyty zawsze stabilizowane są opornikami betonowymi, a część utwardzanej ulicy dedykowaną pieszym wykładana będzie kostką betonową. W poprzednich latach taką nawierzchnię na Czyżkówku otrzymały między innymi sąsiednie ulice Karasińska i Borowiacka.


Drugim zadaniem wybranym przez mieszkańców jest kontynuacja prac związanych z poprawą bezpieczeństwa na ul. Filtrowej. Dokończona zostanie budowa chodnika w kierunku ul. Deszczowej oraz kolejnego bezpiecznego przejścia dla pieszych po północnej stronie pętli autobusowej. Na ten cel również trafi ponad 160 tysięcy złotych.

Warto wiedzieć

Bydgoszczanie wybrali nowe projekty w 9. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 16 mln zł pozwoli zrealizować co najmniej 54 zadania osiedlowe, 21 projektów społecznych i 2 inwestycje ponadosiedlowe, które zyskały najwięcej głosów. Są wśród nich m.in: dalsza rewitalizacja Parku nad Starym Kanałem, budowa kolejnych dróg rowerowych i nowych miejsc rekreacji. Na wszystkie projekty łącznie oddano prawie 50 tysięcy głosów. Więcej na www.bdgbo.pl 


 
Ażury i chodniki na Czyżkówku Ażury i chodniki na Czyżkówku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:03 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.