Bartodzieje z rowerowym pumptrackiem i zielenią

Mieszkańcy Bartodziejów wybrali w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim budowę toru rowerowego typu pumptrack obok orlika przy ul. B. Głowackiego. W okolicach ul. Skłodowskiej - Curie pojawi się także nowa zieleń. A już w wakacje nad Balatonem odbędą się pokazy filmowe dla mieszkańców.Projekt budowy wyczynowego toru do pumptracku został zgłoszony przez mieszkańców w ramach zeszłorocznego głosowania nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Zdobywając ponad 200 głosów okazał się zwycięskim zadaniem w tej dzielnicy.

Pomysłodawcy chcą by miejski teren zlokalizowany nieopodal orlika przy ul. B. Głowackiego był ogólnodostępnym, bezobsługowym rowerowym placem zabaw, ze specjalnie zaprojektowanym torem przeszkód składającym się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych hopek ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania.

Będzie on przeznaczony dla starszych dzieci i początkujących zawodników. Na torze będą mogli bezpiecznie jeździć rowerzyści, miłośnicy jazdy na BMX, skaterzy, rolkarze i longboarderzy, o każdym stopniu umiejętności. Koszt budowy pumptracku to ponad 380 tys. zł.Nowa zieleń na Skłodowskiej-Curie
W okolicy ul. Skłodowskiej-Curie pojawi się nowa zieleń. Na posadzenie nowych drzew zagłosowało ponad 150 mieszkańców. Pomysłodawcy chcą, aby posadzić kolejne drzewa na Bartodziejach. Na realizację tego przedsięwzięcia zabezpieczyliśmy 380 tys. zł.

Do kina nad Balaton
Dzięki głosom mieszkańców na małe projekty społeczne plaża nad bydgoskim Balatonem zamieni się w prawdziwe kino. Kino plenerowe. Filmy wyświetlane będą na dużym ekranie, przy nagłośnieniu scenicznym. Pokazy kinowe zaplanowano na wakacje, w sumie ma się odbyć 7 seansów. 


Bartodzieje z rowerowym pumptrackiem i zielenią Bartodzieje z rowerowym pumptrackiem i zielenią Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.