Powiększymy skatepark na Górzyskowie

Ogłosiliśmy przetarg na rozbudowę skateparku przy ul. J. Kossaka. Nowa część pozwoli na ćwiczenie kolejnych trików. Zadanie do realizacji wybrali bydgoszczanie w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Zadanie wymagało w pierwszej kolejności opracowania dokumentacji projektowej. Teraz zleciliśmy przetarg na prace budowlane. Plac przeznaczony dla użytkowników deskorolek, rolek i rowerów BMX, na którym mogą w komfortowych warunkach ćwiczyć swoje umiejętności, zostanie powiększony od strony zachodniej. Rozbudowa obejmuje teren o powierzchni około 250 metrów kwadratowych. Projekt przewiduje utwardzenie nawierzchni w formie gładkiej, żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Projektowana płyta żelbetowa będzie posiadać spadki ułatwiające płynną jazdę na deskorolkach i rolkach oraz umożliwiające odprowadzenie wód opadowych. Powstanie pas do inline skatingu oraz urządzenie typu „Barcelona”. W zakres zamówienia wchodzi również naprawa skarp przy istniejącej części obiektu oraz uporządkowanie terenu wraz z odtworzeniem trawników. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 5 miesięcy. Przy ocenie ofert preferujemy długi, 7-letni okres gwarancji.


Warto wiedzieć

Skatepark na Górzyskowie jest częścią większego kompleksu rekreacyjnego pomiędzy ulicami Kossaka, Gersona i Brandta. Na tym terenie zbudowaliśmy również plac zabaw, siłownię plenerową oraz wybieg dla psów. Wokół nich powstały oświetlone alejki spacerowe oraz parking. Wszystkie te elementy zrealizowane zostały w ostatnich latach w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Powiększymy skatepark na Górzyskowie  Powiększymy skatepark na Górzyskowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:52 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.