Więcej miejsc do rekreacji na Wzgórzu Wolności

Mieszkańcy Wzgórza Wolności w czasie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wybrali do realizacji kolejne zadania związane z rekreacją. Na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej nr 56 stanie pergola rozpraszająca wodną mgiełkę, a na terenie zielonym pod trasą Uniwersytecką urządzony zostanie Dirt Park – miejsce do wyczynowej jazdy na rowerze. Obecnie w budowie znajduje się ogród sensoryczny przy ul. Karpackiej.

W czasie głosowania na zadania z nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Wzgórza Wolności najwięcej głosów  ponad 200 oddali na kolejny pomysł podnoszący atrakcyjność terenów wokół szkoły przy ul. Karpackiej. W sąsiedztwie boiska stanąć ma pergola zamgławiająca. Konstrukcja rozpylającą wodną mgiełkę ma zachęcać do odpoczynku szczególnie w czasie upałów. Będzie również obsadzona roślinami.Podobna konstrukcja zdobi plac Teatralny.


Na to zadanie w budżecie miasta zabezpieczonych zostało ponad 200 tysięcy złotych. Drugą inwestycją wybraną przez mieszkańców jest adaptacja terenu pod estakadą trasy Uniwersyteckiej na Dirt Park, czyli miejsce do wyczynowej jazdy na rowerze. Pomysł wsparło ponad 100 mieszkańców, a  na jego realizację trafi również 200 tysięcy złotych.

Obecnie na Wzgórzu Wolności budowany jest ogród sensoryczny. To również zadanie wybrane przez mieszkańców w poprzednich edycjach BBO. Wykonane zostały już m.in. prace ziemne oraz przy nawierzchniach. Teren zyska jeszcze oświetlenie, elementy małej architektury i szereg nasadzeń drzew, krzewów oraz kwiatów. W centralnym punkcie ogrodu zaplanowano kolorową różę wiatru z bezpiecznej nawierzchni. Zakończenie całej inwestycji o wartości ponad 180 tysięcy złotych planowane jest wiosną. W oparciu o BBO przy szkole na ul. Karpackiej planowana jest jeszcze budowa świetlicy osiedlowej na świeżym powietrzu pomiędzy boiskiem i bieżnią.

Warto wiedzieć

Bydgoszczanie wybrali nowe projekty w 9. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 16 mln zł pozwoli zrealizować co najmniej 54 zadania osiedlowe, 21 projektów społecznych i 2 inwestycje ponadosiedlowe, które zyskały najwięcej głosów. Są wśród nich m.in: dalsza rewitalizacja Parku nad Starym Kanałem, budowa kolejnych dróg rowerowych i nowych miejsc rekreacji. Na wszystkie projekty łącznie oddano prawie 50 tysięcy głosów. Więcej na www.bdgbo.pl  


Więcej miejsc do rekreacji na Wzgórzu Wolności Więcej miejsc do rekreacji na Wzgórzu Wolności Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.