Drogowe inwestycje w Łęgnowie Wsi

Wzdłuż ulic Toruńskiej i Plątnowskiej ustawionych zostanie 8 nowych wiat przystankowych. W tym roku planowane jest również rozbudowa oświetlenia tej ulicy. Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

W Bydgoszczy funkcjonuje około 600 wiat. Kolejne 8 ustawionych zostanie w Łęgnowie Wsi. Drogowcy ogłosili już przetarg na wykonanie i montaż konstrukcji, które mają stanąć na przystankach przy ul. Toruńskiej oraz Plątnowskiej, którymi kursują linie 73 i 36N. Po podpisaniu umowy prace zajmą około miesiąca. Zadaszenia staną w następujących lokalizacjach:

    Toruńska/Wypaleniska (w obu kierunkach),
    Toruńska/Przyłubska (w obu kierunkach)
    Dworzec Łęgnowo (kierunek Stomil),
    Toruńska – Wieża Ciśnień (w obu kierunkach)
    Plątnowska – Otorowska w stronę Łęgnowa

Trwają również przygotowania do oświetlenia kolejnego odcinka ul. Toruńskiej. Lampy mają stanąć wzdłuż sięgacza obsługującego m.in posesje z numerami 372-388. To również dojście do ogródków działkowych „Chemik” oraz przejazdu kolejowego.
Oba zadania zostały wybrane przez mieszkańców w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Na ich realizację w budżecie miasta zabezpieczono 125 tysięcy złotych. Jednocześnie miasto aplikuje również o 2 mln zł dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y (Państwowe Gospodarstwa Rolne). W przypadku uzyskania rządowego wsparcia zlecimy rozbudowę ul. Toruńskiej na osiedlu Łęgnowo-Wieś o chodnik.

BBO – trwają konsultacje

Zależy nam, by Bydgoski Budżet Obywatelski jeszcze lepiej spełniał oczekiwania mieszkańców. Dlatego przed kolejną, już dziesiątą edycją programu zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami. Konsultacje trwają do 22 kwietnia. Najprościej podzielić się swoją opinią za pomocą karty konsultacyjnej zamieszczonej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.
Drogowe inwestycje w Łęgnowie Wsi Drogowe inwestycje w Łęgnowie Wsi Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:12 Rating: 5

2 komentarze:

  1. W wielu miejscach różnego rodzaju drogowe inwestycje są bardzo potrzebne, ponieważ są dziury, nierówna powierzchnia i wiele innych problemów. Złe sany dróg doprowadziły już do wielu awarii pojazdów i czasem gdyby nie np. Pomoc drogowa Kraków , to byłby problem z ruszeniem z miejsca. Na szczęście pomoc drogowa zawsze jest gotowa w takich sytuacjach.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.