Orlik i plac zabaw pod okiem kamer

Nowe kamery będą czuwać nad bezpieczeństwem młodych bydgoszczan korzystających z orlika i placu zabaw na osiedlu Tatrzańskim. Zadanie do realizacji wybrali bydgoszczanie w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

4  nowe kamery zostaną zainstalowane na istniejących masztach oświetleniowych. Dzięki temu obserwować będą znacznie większy obszar niż sam obiekt orlika. Bezpieczniej będą mogły czuć się także osoby korzystające z sąsiednich obiektów rekreacyjnych - placu zabaw z rozbudowaną strefą malucha, miasteczka rowerowego, siłowni plenerowej czy wypoczynkowej altanki.


Obecnie trwa przetarg na zaprojektowanie systemu monitoringu a następnie jego zainstalowanie. Po podpisaniu umowy prace potrwają około 6 miesięcy. Inwestycję związaną z doposażeniem tych terenów i poprawą bezpieczeństwa wybrali mieszkańcy.
W tej części osiedla Tatrzańskiego, dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, powstanie także ścianka do wspinaczki. U podnóża fordońskich górek budowana będzie również rekreacyjna trasa spacerowo-rowerowa – Wielka Pętla Fordonu.


W zeszłym roku przebudowaliśmy na dwustrefowy plac zabaw. Strefę zabaw przeznaczoną dla starszych dzieci wyposażyliśmy w urządzenie do wspinania się po linach, karuzelę, kopalnię piasku oraz huśtawkę typu bocianie gniazdo.

BBO – trwają konsultacje


Zależy nam, by Bydgoski Budżet Obywatelski jeszcze lepiej spełniał oczekiwania mieszkańców. Dlatego przed kolejną, dziesiątą już edycją programu, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami. Konsultacje trwają do 22 kwietnia br. Najprościej podzielić się swoją opinią za pomocą karty konsultacyjnej zamieszczonej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo


Orlik i plac zabaw pod okiem kamer Orlik i plac zabaw pod okiem kamer Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:44 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.