Dzień Ziemi w Puszczy, Parku i w Myślęcinku

Dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim w piątek 22 kwietnia odbędzie się kolejna akcja ekologiczna  Mieszkańcy będą mogli posprzątać wspólnie z nami  trzy lokalizacje w Bydgoszczy. Akcję organizuje  Miasto Bydgoszcz wspólnie ze stowarzyszeniem Czysta Puszcza Bydgoska. Wspólnie zadbajmy o zielone tereny w Bydgoszczy.

W piątek 22 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00, w ramach akcji Dzień Ziemi sprzątane będą 3 miejsca:

1. Puszcza Bydgoska przy ulicy Dąbrowa 62
2. Park Centralny przy ulicy Toruńskiej, (parking przy hali Immobile Łuczniczka)
3. Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek – przy Centrum Edukacji Ekologicznej (Szumilas)
Zapewniamy worki, rękawice oraz ekologiczne gadżety  


Głównymi uczestnikami tego wydarzenia będą okoliczne szkoły i przedszkola, przyjaciele i znajomi Czystej Puszczy Bydgoskiej, nasi przyjaciele z Ukrainy, (grupa uchodźców, która chce pomóc i wziąć udział w sprzątaniu miasta. Do akcji dołączy też Konsulat Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy) oraz mieszkańcy Bydgoszczy.Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu zapewnione zostaną: worki na śmieci, rękawice, odbiór śmieci, ekogadżety dla uczniów biorących udział w akcji, ekonagrody dla szkół, których uczniowie najliczniej wezmą udział w wydarzeniu.


Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.
Akcja sprzątania to jedno  z wielu ekologicznych inicjatyw mieszkańców wybranych w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim w ramach którego powstają m.in. zielone łąki, nowe nasadzenia drzew czy tez zagospodarowania terenów zielonych.

BBO – trwają konsultacje
Zależy nam, by Bydgoski Budżet Obywatelski jeszcze lepiej spełniał oczekiwania mieszkańców. Dlatego przed kolejną, dziesiątą już edycją programu, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami. Konsultacje trwają do 22 kwietnia br. Najprościej podzielić się swoją opinią za pomocą karty konsultacyjnej zamieszczonej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. W dniu 19 kwietnia na miejskim facebooku www.facebook.com/bydgoszczpl odbędzie się spotkanie online – zachęcamy do przesyłania pytań na adres  budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl.

 


Dzień Ziemi w Puszczy, Parku i w Myślęcinku  Dzień Ziemi w Puszczy, Parku i w Myślęcinku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:18 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.