Klasyki wyjadą na bydgoskie ulice

Dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim na bydgoskie ulice wyjedzie ponad sto zabytkowych pojazdów. Bydgoski Rajd Klasyków to świetna okazja do zrobienia ciekawych zdjęć oraz poznania ciekawostek związanych z motoryzacją. 

W sobotę, 23 kwietnia, na ulicach Bydgoszczy zaprezentują się klasyczne auta i motocykle. Takim mianem określamy pojazdy, których produkcja rozpoczęła się przed 1989 rokiem. Na starcie rajdu pojawi się 40 załóg (kierowca wraz z pilotem). Pierwsze ekipy wyruszą w drogę o godz. 9.00 z parkingu obok Torbydu. Uczestnicy otrzymają mapki, zgodnie z którymi dotrą do mety. Ich celem będzie wykonywanie zadań związanych z historią Bydgoszczy i motoryzacji. Na imprezie pojawią się m.in. takie pojazdy jak: Ford Deluxe z 1940 czy Ford Mustang z 1965. Zaprezentują się także auta z lat 70. i 80. Nie zabraknie też polskich akcentów - w rajdzie wezmą udział również: Polonez i Żuk oraz Jelcz S442. Ten ostatni, jako jeden z nielicznych egzemplarzy jest przystosowany do rajdów terenowych.Przejazd klasyków będzie doskonałą okazją do uchwycenia w kadrach zabytków, z wiosenną Bydgoszczą w tle. Rajdowi będzie towarzyszyć tzw. FOTOSpot – fotografowie ustawią się w wyznaczonych miejscach. 


Organizator zapowiada, że w sobotę na bydgoskich ulicach pojawi się ponad 100 zabytkowych aut. Mieszkańcy, którzy chcą zobaczyć wyjątkowe pojazdy, będą mogli je wypatrywać szczególnie w godz. 12.00-14.00. Między godz. 13.00 a 15.00 uczestnicy Bydgoskiego Rajdu Klasyków będą prezentować swoje maszyny na Starym Rynku. Zwieńczeniem motoryzacyjnego święta będzie Bal Komandorski w Młynach Rothera. Organizatorem jest Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki. Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy. 

Linki do wydarzeń na facebooku:

Bydgoski Rajd Klasyków o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy
FotoSPOT vol.1
Bydgoskie Klasyki Nocą VOL. 1 - SPOT


BBO – trwają konsultacje
Zależy nam, by Bydgoski Budżet Obywatelski jeszcze lepiej spełniał oczekiwania mieszkańców. Dlatego przed kolejną, dziesiątą już edycją programu, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami. Konsultacje trwają do 22 kwietnia br. Najprościej podzielić się swoją opinią za pomocą karty konsultacyjnej zamieszczonej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. W dniu 19 kwietnia na miejskim facebooku www.facebook.com/bydgoszczpl odbędzie się spotkanie online – zachęcamy do przesyłania pytań na adres  budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl.
 

 

Klasyki wyjadą na bydgoskie ulice Klasyki wyjadą na bydgoskie ulice Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:18 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.