Bydgoski Budżet Obywatelski – spotkanie on-line

Zależy nam, by Bydgoski Budżet Obywatelski jeszcze lepiej spełniał oczekiwania mieszkańców. Dlatego przed kolejną, już dziesiątą edycją programu zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. We wtorek (19 kwietnia) zachęcamy do udziału w spotkaniu on-line z udziałem zastępcy prezydenta Bydgoszczy Michała Sztybla. Czekamy na Wasze pytania i pomysły.

Zależy nam, by Bydgoski Budżet Obywatelski jeszcze lepiej spełniał oczekiwania mieszkańców. Dlatego przed kolejną, już dziesiątą edycją programu zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami.   Konsultacje rozpoczęły się - 1 kwietnia. Najprościej podzielić się swoją opinią za pomocą karty konsultacyjnej zamieszczonej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.

- Każda edycja BBO to kilkadziesiąt tysięcy głosów bydgoszczan, którzy chcą decydować w jaki sposób zmieniać miasto. Doceniając to z każdym rokiem chcemy udoskonalać ten program i zwiększyć zaangażowanie mieszkańców. Wprowadziliśmy już wiele postulowanych rozwiązań, między innymi możliwość głosowania na duże zadania ponadosiedlowe, małe projekty społeczne oraz korygując podział środków na poszczególne osiedla. To najbardziej proobywatelski program w mieście i zależy nam na jeszcze większym udziale bydgoszczan – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał
Sztybel.


W ramach konsultacji w sprawie rozwoju BBO, zaplanowaliśmy kilka działań, które pozwolą lepiej poznać zdanie bydgoszczan na temat dotychczasowych zasad i wypracować ewentualne rozwiązania w nowej edycji programu. Zapraszamy między innymi na spotkanie on-line z udziałem zastępcy prezydenta Michała Sztybla.  Odbędzie się ono we wtorek (19 kwietnia) o godzinie 16.30 na miejskim Facebooku . Już teraz zapraszamy do przesyłania pytań na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

Budżet tworzony przez mieszkańców

Bydgoski Budżet Obywatelski składa się z kilku etapów, w których bezpośrednio uczestniczą bydgoszczanki i bydgoszczanie. Najpierw jest czas na zgłaszanie pomysłów, następnie trwa etap weryfikacji projektów, tutaj także liczy się zdanie mieszkańców w ramach weryfikacji obywatelskiej. Ostatnim najważniejszym etapem jest głosowanie. W konsultacjach chcemy poznać zdanie na temat wszystkich elementów programu.

Chętnie poznamy Wasze pomysły zachęcające do większego zaangażowania mieszkańców do zgłaszania projektów i głosowania. Będziemy też optymalizować lokalizację stacjonarnych punktów do głosowania. Jesteśmy otwarci na pomysły związane z potrzebami seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Rozważymy również wszystkie inne uwagi związane z BBO.

Konsultacje dotyczące regulaminu BBO:

Kiedy? 1 – 22 kwietnia br.
Kto może brać udział? Zasięg ogólnomiejski – wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy
Jak wyrazić opinię? Za pośrednictwem internetowej ankiety dostępnej na stronie internetowej www.bydgoszcz.pl/bbo.  Zawierać będzie kilka pytań, jej wypełnienie zajmie parę minut. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Czekamy także na uwagi i pomysły pod adresem: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod nr 52 58 58 962.
 

Pomagają eksperci

Wyniki konsultacji zostaną przekazane Radzie ds. Partycypacji Społecznej. W jej składzie znajdują się przedstawiciele wielu środowisk: strony społecznej, Rady Działalności Pożytku Publicznego, Rady Seniorów, Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Młodzieżowej Rady Miasta, Rad Osiedli, Radnych i pracowników urzędu, Rada wzorem ubiegłych lat wypracuje rozwiązania służące rozwojowi aktywności obywatelskiej poprzez BBO.
 
Rada ds. Partycypacji aktywnie pracuje od początku 2018 roku. Doświadczenie oraz wiedza osób, które pracują w Radzie pozwoliło m.in. na wypracowanie popularnych wśród mieszkańców nowych kategorii projektów ponadosiedlowych (dużych zadań inwestycyjnych) czy też małych projektów społecznych (zadań miękkich, nieinwestycyjnych). Rada wypracowała także rozwiązania dotyczące podziału pieniędzy na zadania osiedlowe z korzyścią dla mniejszych osiedli.

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się:

Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo
Na stronie www.bdgbo.pl
Do pobrania:

Dotychczasowe zasady BBO
Plakat
Zarządzenie prezydenta w sprawie konsultacji
 

Bydgoski Budżet Obywatelski – spotkanie on-line Bydgoski Budżet Obywatelski – spotkanie on-line Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:08 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.