Wydłużymy alejki nad brzegiem Kanału Bydgoskiego

Zielone tereny nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu i Prądach staną się jeszcze bardziej atrakcyjne. Przygotowujemy się do kolejnych inwestycji związanych z wydłużeniem spacerowych alei oraz dostawieniem nowych elementów zachęcających do rekreacji.

W poprzednich latach udało się zrealizować nad brzegiem Kanału po stronie Miedzynia kilka ważnych projektów. Na odcinku od Polanickiej do  Głogowskiej powstała m.in. ścieżka zdrowia. Zamontowano tam zespół drążków, drabinek i poręczy gimnastycznych, rower treningowy oraz urządzenie do wiosłowania. Na odcinku od Głogowskiej do Krośnieńskiej zbudowaliśmy nową alejkę z mineralną nawierzchnią wzdłuż nabrzeża. Przy niej stworzyliśmy miejsca do odpoczynku i rekreacji. Ustawiliśmy nietypowe ławki, na których można odpocząć oraz altankę. Wyposażyliśmy też terenu w leżaki, stoliki do gier planszowych, piłkarzyki,  kosze na odpadki, przestrzenne elementy zachęcające do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz stojaki na rowery. Nad brzegami Kanału zasadziliśmy poza tym ponad 100 nowych drzew, ta liczba nowej roślinności ulegnie jeszcze zwiększeniu.

Jeszcze tej wiosny planujemy ogłoszenie przetargu na roboty budowlane na budowę nowych ścieżek i infrastruktury  w ramach dużego zadania ponadosiedlowego na Miedzyniu i Flisach. Przy ul. Spacerowej powstanie brakujący ciąg spacerowy pomiędzy ul. Plażową i Krośnieńską. Projekt uwzględnia także montaż elementów małej architektury, w tym kilkudziesięciu ławek. Trwa natomiast budowa nowej ścieżki nad odcinkiem Kanału na Flisach pomiędzy ulicą Bronikowskiego w kierunku mostu Grunwaldzkiego – wzdłuż niej powstało też nowe oświetlenie.


Równocześnie przygotowujemy się też do kontynuacji prac na kolejnych odcinkach. Zależy nam, by charakter estetycznego, zielonego bulwaru nabrał również dalszy odcinek od Polanickiej do posesji przy ul. Spacerowej 119 oraz odcinek od ul. Bronikowskiego do Plażowej. W pierwszej kolejności zlecamy przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Zakładamy, że takie opracowanie będzie gotowe w ciągu 2 miesięcy od podpisania umowy i jeszcze w tym roku zlecimy prace budowlane. W ich zakres ma wchodzić między innymi kontynuacja ścieżki nad brzegiem kanału od ul. Polanickiej w stronę ul. Legnickiej, renowacja trawników, stworzenie miejsca do odpoczynku dla rodzin z dziećmi, dostawienie ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, tablicy edukacyjnej, a także wprowadzenie kolejnych nasadzeń. Na ten cel zabezpieczamy ponad 270 tysięcy złotych.

Kolejnym etapem prac na osiedlu Miedzyń-Prądy będzie natomiast rewitalizacja nabrzeży Starego Kanału Bydgoskiego na odcinku od śluzy VI do wiaduktu kolejowego. Trwają przygotowania do zamówienia dokumentacji. Wszystkie zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie ostatnich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.BBO – trwają konsultacje

Zależy nam, by Bydgoski Budżet Obywatelski jeszcze lepiej spełniał oczekiwania mieszkańców. Dlatego przed kolejną, dziesiątą już edycją programu, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami. Konsultacje trwają do 22 kwietnia br. Najprościej podzielić się swoją opinią za pomocą karty konsultacyjnej zamieszczonej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. W dniu 19 kwietnia o godz. 16.30 na miejskim facebooku www.facebook.com/bydgoszczpl; odbędzie się spotkanie online – zachęcamy do przesyłania pytań na adres  budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl.

 

 


Wydłużymy alejki nad brzegiem Kanału Bydgoskiego  Wydłużymy alejki nad brzegiem Kanału Bydgoskiego Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:51 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.