Tor z przeszkodami w parku Centralnym nad Brdą prawie gotowy

W parku nad Brdą przy hali „Immobile Łuczniczka” kończy się budowa toru dla miłośników biegów z przeszkodami. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Tor ma zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Powstała miedzy innymi wielofunkcyjna konstrukcja o wymiarach min. 4,5m na 9m składającą się m.in. z obręczy, 4-metrowej liny, drabinek, kołowrotka, kołków do przechodzenia z ringami, czy ścianki wspinaczkowej. W tym tygodniu stawiana jest niższą platforma ze zróżnicowanymi chwytami – kulki, trapez i multiringi. Poza tym obiekt wyposażony będzie w ściankę o wysokości 2,7 m, równoważnię ruchomą o długości 3 m, poręcze o długości 4 m oraz równoważnią łamaną o długości 5,5m.Podłoże, dla zachowania bezpieczeństwa wysypano piaskiem. Urządzenia zajmą powierzchnię ok. 225m². Inwestycja powstaje na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym nad Brdą w Parku Centralnym w sąsiedztwie boiska do koszykówki, terenów zielonych, siłowi zewnętrznej oraz ścieżki spacerowej.Wykonawca, firma Fenster obecnie kończy prace budowlane, zdecydowanie wyprzedzając 9-miesięczny termin wynikający z umowy. Obiekt zostanie oddany do użytkowania w przyszłym miesiącu, po zakończeniu czynności odbiorowych i audycie bezpieczeństwa. Inwestycja wybrana do realizacji przez bydgoszczan pochłonęła  blisko 200 tysięcy złotych. Po odbiorach będzie objęta 6-letnia gwarancją.

Warto wiedzieć

OCR – „obstacle course racing” to nic innego jak bieg z przeszkodami. Jest to rodzaj biegu przełajowego, który zostaje urozmaicony zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi przeszkodami. Pokonanie takiego toru wymaga dużego wysiłku oraz bardzo dobrej sprawności fizycznej. Obecnie można wziąć udział w takich biegach jak: Terenowa Masakra, Runmageddon, Barbarian Race, Spartan Race, Survival Race i wielu innych. Do tej pory nie było w Bydgoszczy ogólnodostępnego miejsca gdzie można było się przygotować do takiego biegu. Nowy tor będzie z pewnością sprzyjać też dalszej integracji tego środowiska.  

 
Tor z przeszkodami w parku Centralnym nad Brdą prawie gotowy Tor z przeszkodami w parku Centralnym nad Brdą prawie gotowy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:24 Rating: 5

1 komentarz:

 1. Thank you for sharing useful information with us. please keep sharing like this. And if you are searching a unique and Top University in India, Colleges discovery platform, which connects students or working professionals with Universities/colleges, at the same time offering information about colleges, courses, entrance exam details, admission notifications, scholarships, and all related topics. Please visit below links:  Top Bachelor of Pharmacy B.Pharma Colleges or Universities in India

  Advantages of Pursuing a Bachelor of Pharmacy after Your 10+

  What are the Career Opportunities and Jobs After Bachelor of Pharmacy

  Is B.Pharma good for you is it really helping you to develop your future career

  Top Master of Computer Application (MCA) Colleges or Universities in India

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.