Tor z przeszkodami w parku Centralnym nad Brdą prawie gotowy

W parku nad Brdą przy hali „Immobile Łuczniczka” kończy się budowa toru dla miłośników biegów z przeszkodami. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Tor ma zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Powstała miedzy innymi wielofunkcyjna konstrukcja o wymiarach min. 4,5m na 9m składającą się m.in. z obręczy, 4-metrowej liny, drabinek, kołowrotka, kołków do przechodzenia z ringami, czy ścianki wspinaczkowej. W tym tygodniu stawiana jest niższą platforma ze zróżnicowanymi chwytami – kulki, trapez i multiringi. Poza tym obiekt wyposażony będzie w ściankę o wysokości 2,7 m, równoważnię ruchomą o długości 3 m, poręcze o długości 4 m oraz równoważnią łamaną o długości 5,5m.Podłoże, dla zachowania bezpieczeństwa wysypano piaskiem. Urządzenia zajmą powierzchnię ok. 225m². Inwestycja powstaje na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym nad Brdą w Parku Centralnym w sąsiedztwie boiska do koszykówki, terenów zielonych, siłowi zewnętrznej oraz ścieżki spacerowej.Wykonawca, firma Fenster obecnie kończy prace budowlane, zdecydowanie wyprzedzając 9-miesięczny termin wynikający z umowy. Obiekt zostanie oddany do użytkowania w przyszłym miesiącu, po zakończeniu czynności odbiorowych i audycie bezpieczeństwa. Inwestycja wybrana do realizacji przez bydgoszczan pochłonęła  blisko 200 tysięcy złotych. Po odbiorach będzie objęta 6-letnia gwarancją.

Warto wiedzieć

OCR – „obstacle course racing” to nic innego jak bieg z przeszkodami. Jest to rodzaj biegu przełajowego, który zostaje urozmaicony zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi przeszkodami. Pokonanie takiego toru wymaga dużego wysiłku oraz bardzo dobrej sprawności fizycznej. Obecnie można wziąć udział w takich biegach jak: Terenowa Masakra, Runmageddon, Barbarian Race, Spartan Race, Survival Race i wielu innych. Do tej pory nie było w Bydgoszczy ogólnodostępnego miejsca gdzie można było się przygotować do takiego biegu. Nowy tor będzie z pewnością sprzyjać też dalszej integracji tego środowiska.  

 
Tor z przeszkodami w parku Centralnym nad Brdą prawie gotowy Tor z przeszkodami w parku Centralnym nad Brdą prawie gotowy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.