Po owoce do miejskiego sadu

W rejonie skrzyżowania ul. Pomorskiej i Chocimskiej urządzamy miejski sad. To zwycięski pomysł mieszkańców wybrany w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Na Bocianowie posadzone zostały rośliny owocowe: krzewy czarnej i czerwonej porzeczki, jagodowe, jeżynowe, agrestowe, borówkowe i aronii. Na zieleńcu zasadzone zostały również drzewka owocowe:  jabłonie, śliwy, wiśnie i grusza.


W ogródku zamontowana została także tablica edukacyjna, mająca na celu zachęcenie mieszkańców do sadzenia roślin owocowych w mieście. Cały teren został ogrodzony. Zgodnie z ideą pomysłodawców ma to być miejsce, w którym bydgoszczanie bezpłatnie skorzystają z darów natury. Z pewnością opieka sąsiadów i dobra ręka do roślin wpłynie na ilość i jakość owoców.


Miejski sad to pomysł zgłoszony przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na projekt pn. „Bocianowo na zielono” zagłosowało 171 mieszkańców. Zadanie, poza utworzeniem miejskiego sadu przewiduje także montaż koszy na odpady na Placu T. Kościuszki. Na to zadanie zabezpieczyliśmy w budżecie miasta ponad 70 tys. zł.


Warto wiedzieć:

To nie jedyne takie miejsce w Bydgoszczy. W zeszłym roku budując miejską pasiekę posadziliśmy 16 drzew owocowych - jabłoni, śliw i grusz. Kwiaty tych owocowych roślin są doskonałym pokarmem dla pszczół, które zamieszkały w pasiece. Z owoców, które wyrosną nad Kanałem Bydgoskim cieszyć się będą mogli mieszkańcy. Zadanie zostało zrealizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.Po owoce do miejskiego sadu  Po owoce do miejskiego sadu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.