Chcesz mieć swoje drzewo w okolicy? Czekamy na zgłoszenia dzieci do konkursu

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego organizujmy konkurs „Drzewo – przyjaciel Bydgoszczy”! Każde dziecko może stać się opiekunem drzewa, które zostanie posadzone obok miejsca zamieszkania.


Miasto uhonoruje co najmniej 30 dzieci możliwością posiadania swojego drzewa. Po weryfikacji miejsca wspólnie z Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej, dokonane zostanie sadzenie. Dzieci będą mogły czynnie uczestniczyć w opiece nad drzewem poprzez jego podlewanie i usuwanie chwastów wokół pnia. Każdy laureat otrzyma specjalny certyfikat potwierdzający sprawowanie opieki nad miejskim drzewem. Szczegóły na stronie www.bydgoszcz.pl/drzewo

Konkurs skierowany jest do dzieci w wielu od 3 do 10 lat włącznie. Polega na stworzeniu pracy plastycznej nawiązującą do hasła konkursu: „Drzewo-przyjaciel Bydgoszczy”. Praca musi być wykonana przy użyciu płaskich technik plastycznych, takich jak: rysowanie, malowanie, wyklejanie itp. lub przy użyciu grafiki komputerowej. Termin dostarczenia zgłoszeń upływa z dniem 5 lipca 2022 r. Przesłane prace plastyczne poddane zostaną głosowaniu w Internecie. Wybierać najciekawsze prace odbywać się będzie  na stronie internetowej: www.bydgoszcz.pl/drzewo, w okresie od 10 do 24 sierpnia 2022 r.
Harmonogram:
Zgłaszanie prac::do  5 lipca 2022 r.
Głosowanie na www.bydgoszcz.pl/drzewo -  od 10 do 24 sierpnia 2022 r.

Zgłoszenia przesyłamy z dopiskiem konkurs „Drzewo – przyjaciel Bydgoszczy”:

- elektronicznie na adres budzetobywtelski@um.bydgoszcz.pl lub

- w formie tradycyjnej na adres  

Biuro Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz


Więcej informacji w REGULAMINIE (link - kliknij).
Formularz zgłoszeniowy i zgody (link-kliknij)

„30 drzew dla bydgoskich dzieci” ma na celu zainteresowanie dzieci tematyką ekologii, popularyzację wiedzy przyrodniczej, nauczenie młodych mieszkańców Bydgoszczy troski o miejską zieleń oraz poszerzenie wiedzy najmłodszych bydgoszczan na temat roli drzew w miejskim ekosystemie. Jest realizowany ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.





Chcesz mieć swoje drzewo w okolicy? Czekamy na zgłoszenia dzieci do konkursu Chcesz mieć swoje drzewo w okolicy? Czekamy na zgłoszenia dzieci do konkursu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.