Kolejny parking na Kapuściskach

Drogowcy przygotowują się do budowy kolejnego parkingu w rejonie ul. Szarych Szeregów. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Nowa inwestycja będzie polegać na budowie parkingu na wysokości wieżowca z numerem 13. Wraz z parkingiem konieczna jest budowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia. W ramach zadania powstanie 17 stanowisk postojowych w tym 2 dla osób z niepełnosprawnością. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na realizację robot budowlanych. Wcześniej powstała dokumentacja projektowa. Po podpisaniu umowy z wykonawcą prace zajmą około 2 miesięcy.W poprzednich latach wzdłuż ul. Szarych Szeregów zbudowano kilka innych parkingów. Pomiędzy blokami z numerem 9,11 i 13 powstało łącznie około 60 stanowisk. Nowe miejsca – prawie 30,  powstało też  prostopadle do ulicy Szarych Szeregów na wysokości bloku z numerem 2.


Warto wiedzieć

Program Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Ma na celu włączenie mieszkańców Bydgoszczy w decydowanie o wydatkowaniu określonej części budżetu Miasta Bydgoszczy na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań. W ostatniej edycji do dyspozycji mieszkańców przeznaczyliśmy 16 mln złotych. Dzięki zaangażowaniu bydgoszczan do realizacji trafiło ponad 80zadań. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.bdgbo.pl.


 

Kolejny parking na Kapuściskach Kolejny parking na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:44 Rating: 5

1 komentarz:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.