Plac przy szkole zachęci do aktywnego wypoczynku

Zlecamy kolejne prace przy urządzaniu miejsca do aktywnej rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 14 na Bartodziejach. Inwestycję przy ul. Żmudzkiej do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.Pomysł lepszego wykorzystania terenów przy szkole zdobył największą liczbę głosów w głosowaniu na zadania z BBO. W oparciu o przygotowaną wcześniej dokumentację teraz zlecamy prace budowlane. Będą one prowadzone na terenie istniejącego placu przyszkolnego o powierzchni ponad 2500 metrów kwadratowych. Po wyborze wykonawcy i podpisaniu umowy prace zajmą około 4 miesięcy.W nowym miejscu rekreacji zbudujemy m.in.:

    bezpieczne boisko do gry w korfball i streetball
    amfiteatr o murowanej konstrukcji do zajęć na powietrzu z siedziskami z deski  kompozytowej
    utwardzony placu z kostki w dwóch odcieniach do gry w szachy ziemne
    strefy kreatywnej ze stołami do gry w ping-ponga oraz stolików do gry w tradycyjne szachy;
    strefę odpoczynku z nowymi nasadzeniami krzewów i bylin.

Poza tym wykonane zostaną prace agrotechniczne przy istniejącej zieleni, ustawimy elementy małej architektury takie jak ławeczki i kosze na śmieci. Zamontowane zostaną też gniazda umożliwiające ż oświetlenie amfiteatru oraz strefy odpoczynku.


Wcześniej przy szkole powstały nowe obiekty i urządzenia sportowe. W strefie aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych znajduje się wiele atrakcji dla miłośników lekkoatletyki  m.in. bieżnia.


Warto wiedzieć

Program Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Ma na celu włączenie mieszkańców Bydgoszczy w decydowanie o wydatkowaniu określonej części budżetu Miasta Bydgoszczy na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań. W ostatniej edycji do dyspozycji mieszkańców przeznaczyliśmy 16 mln złotych. Dzięki zaangażowaniu bydgoszczan do realizacji trafiło ponad 80  zadań. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.bdgbo.pl.
 

 

Plac przy szkole zachęci do aktywnego wypoczynku Plac przy szkole zachęci do aktywnego wypoczynku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:03 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.