Gwiazdy Jazzu zagrały nad Brdą

Miłośnicy jazzu otrzymali dużo atrakcji na rozpoczęcie majówki. W Bydgoszczy zorganizowano po raz pierwszy obchody Dnia Jazzu. '

30 kwietnia (sobota) na tarasach Młynów Rothera pojawiły się gwiazdy polskiego jazzu. Seria koncertów była zorganizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Jazzu. To święto (ustanowione w 2011 przez UNESCO) po raz pierwszy zostało uczczone w naszym mieście. 

Widzowie przez blisko pięć godzin wsłuchiwali się w brzmienia artystów. Na scenie wystąpili: Marek Malinowski Scratching Fork, Mese Quartet, Olszewscy + Piotr/Antoni/Maksymilian feat. Maciej Sikała, Rafał Gorzycki Trio feat. Irek Wojtczak, Maja Babyszka oraz Lemańczyk/Tokaj/Frankiewicz Acoustic Trio.

Koncerty zostały zrealizowane z inicjatywy Fundacji Art Mintaka, dzięki głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim –  To bydgoszczanie zdecydowali, że pojawiły się środki na tę inicjatywę. W sześciu koncertach wystąpili artyści z całej Polski – mówił organizator Piotr Gorzycki. 


Pomiędzy koncertami widzowie wzięli udział w zabawach i konkursach, w których nagrodami były płyty CD występujących artystów z ich autografami.














Gwiazdy Jazzu zagrały nad Brdą  Gwiazdy Jazzu zagrały nad Brdą Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.