Dzieci i dorośli wspólnie bawili się podczas biegów sztafetowych

Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu na stadionie Gwiazdy w Bydgoszczy odbyły się biegi sztafetowe dla mieszkańców, zarówno dla tych młodszych, jak i starszych.


We wtorkowe popołudnie (03.05.) odbyły się biegi sztafetowe „My Team”. Do zawodów mogły zgłosić się pięcioosobowe sztafety. Dzieci i rodziny rywalizowały na dystansach 10x100 i 10x400. Najmłodsi biegacze wraz ze swoimi starszymi kompanami biegali po stadionie.
 

Po konkurencjach rodzinnych wystartowały sztafety dorosłych. Śmiałkowie mieli do pokonania 10x1500, z tym że każdy członek drużyny musiał zaliczyć przynajmniej jedną pętlę po 1500 metrów, by ekipa była sklasyfikowania. Każdy odcinek rozpoczynał się na bieżni, następnie zawodnicy wybiegali ze stadionu na ścieżki wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Do wyniku końcowego drużyny zaliczany był łączny czas wszystkich odcinków. Wśród sztafet kobiecych najlepsza okazała się EKIPA CZEŚKI, w kategorii mężczyzn triumfowała drużyna CZAS NA BYDGOSZCZ, zaś wśród ekip mieszanych zespół POLONIA & OKONIE.
 

Wydarzenie było bezpłatne i realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Była to pierwsza część małego projektu osiedlowego. – Jest to projekt społeczny, chcemy, aby osoby, które tutaj przyjadą, zarówno dzieci, jak i dorośli wspólnie spędzili ten czas i się integrowali – powiedział Tomasz Olechnowicz ze Stowarzyszenia Waleczne Serca. Zawodom towarzyszyła piknikowa atmosfera. Dzieci mogły wziąć udział w licznych zabawach i konkursach organizowanych przez animatorów.
Inicjatorem akcji było Stowarzyszenie Waleczne Serce. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze na leczenie piątki dzieci. Uczestnicy mogli wrzucać do puszki pieniądze na leczenie i rehabilitację piątki dzieci: Zuzi, Kuby, Krystiana, Nikodema i Wiktora. W dalszym ciągu trwa zbiórka na portalu internetowym. Link:
 

Warto wiedzieć:
Bieżna lekkoatletyczna na stadionie Gwiazdy oddano do użytku w czerwcu 2021 roku. Miejska inwestycja została udostępniona dla wszystkich amatorów biegania, w tym także dla uczniów okolicznych szkół. Posiada ona także certyfikat światowej organizacji lekkoatletycznej World Athletics.  Dzieci i dorośli wspólnie bawili się podczas biegów sztafetowych Dzieci i dorośli wspólnie bawili się podczas biegów sztafetowych Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.