Rekreacyjny skwer na Terenach Nadwiślańskich

Zlecamy kolejne prace na skwerze przy ul. gen. J. Hallera, który staje się często odwiedzanym miejscem rekreacji na osiedlu Terenów Nadwiślańskich. Przy nowym placu zabaw i mini tężni solankowej przypominającym dawny wiatrowy młyn dobudowane zostaną ścieżki dla pieszych i rowerzystów, oświetlenie i dosadzimy więcej zieleni. Poza tym dostawimy kolejne urządzenia do zabawy. Inwestycje w tej części Fordonu realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
 

Skwer pomiędzy blokami jest porządkowany od kilku lat. Początkowo powstał niewielki plac zabaw. W ubiegłym roku oddana została do użytku mini tężnia oraz nowa część placu zabaw wyposażona w zestaw zabawowy przypominający wiatrowy młyn. Pomaga on zrozumieć najmłodszym mieszkańcom jak można wykorzystywać zieloną energię.  Oba projekty wybrane były przez bydgoszczan w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Teraz zlecamy kolejne zadnia w tej części osiedla.


Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i dobudowanie wokół placu zabaw oświetlonych  ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Zależy nam również na doposażeniu terenu rekreacyjnego o dodatkową zadaszaną piaskownicę, huśtawkę i bujaki oraz kosze na śmieci. Całość uzupełnić ma też dodatkowa zieleń. Po podpisaniu umowy z wykonawcą prace przy rozbudowie placu zajmą około 2 miesięcy.


Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to zadania finansowane bezpośrednio z budżetu miasta wybierane do realizacji w głosowaniu przez mieszkańców. W tym roku na realizację zwycięskich projektów zabezpieczyliśmy 16,1 mln zł. Pozwoli zrealizować co najmniej 54 zadania osiedlowe, 21 projektów społecznych i 2 inwestycje ponadosiedlowe, które zyskały najwięcej głosów. 


Rekreacyjny skwer na Terenach Nadwiślańskich Rekreacyjny skwer na Terenach Nadwiślańskich Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.