Rozwijamy infrastrukturę wokół wodnego orlika w Smukale

Zlecamy prace związane z kolejnym etapem modernizacji obiektu Uczniowskiego Klubu Sportowego Smukała. Po przebudowie głównego budynku oraz budowie altany wykonane zostanie nowe zejście w stronę rzeki oraz remont ogrodzenia. Inwestycje w tym miejscu są realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Zmodernizowany budynek UKS Smukała pełni od 2 lat funkcję wodnego orlika i osiedlowej świetlicy. Stanowi bazę dla uczniów, którzy odbywają tu treningi i ćwiczenia. W tym miejscu odbywają się grupowe spotkania rekreacyjne, integracyjne oraz sportowe. Z bazy korzystają również stowarzyszenia, kluby czy grupy harcerskie. Zarządcą obiektu jest Szkoła Podstawowa nr 34. Mieszkańcy do dyspozycji mają  salę edukacyjną, kuchnię, szatnie i toalety. Na zewnątrz znajduje się altana widokowa, krąg integracyjny oraz parking.


Teraz przygotowujemy się do wyposażenia obiektu w kolejną atrakcję. Zakupiony został już modułowy pomost, który ułatwi wodowanie sprzętu. Zlecamy jeszcze  przebudowę zejścia z altany w kierunku pomostu. Będzie ono miało formę schodów z mineralnej nawierzchni, którą ustabilizują obrzeża z drewnianych kołków i faszyny. Poza tym odnowione zostanie ogrodzenie od strony ul. Smukalskiej. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Po podpisaniu umowy z wykonawcą prace zajmą około 2 miesięcy.

Inwestycje wybierane przez mieszkańców w BBO sprawiają, że nad Zalewem Smukalskim powstają nowe atrakcje. W poprzednich latach Miejska Pracownia Urbanistyczna w Bydgoszczy przygotowała kompleksową koncepcję zagospodarowania terenów w obrębie Zalewu Smukalskiego, która wskazuje na możliwości i kierunki zainwestowania poszczególnych terenów w sąsiedztwie rzeki Brdy. Zakłada ona między innymi stworzenie w parku wielu nowych atrakcji m.in. strefy wypoczynku rodzinnego, strefy piknikowej, wodnego placu zabaw, punktu widokowego i wyznaczenie nowych szlaków pieszo-rowerowych. W części akwenu w Smukale według urbanistów można też wyznaczyć strefę do nurkowania.


Rozwijamy infrastrukturę wokół wodnego orlika w Smukale  Rozwijamy infrastrukturę wokół wodnego orlika w Smukale Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:26 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Nad Zalewem już istnieje strefa rekreacyjno-towarzyska. Trochę strach zapuszczać się w alejki prowadzące do Brdy bez niskiego ukłonu i uprzejmego powitania w stronę "procentowych" rezydentów🤣
    Ale jak się postawi jakieś wpisowe to pewnie wszystko będzie ok😏

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.