Jeszcze więcej doświetlonych, bezpiecznych przejść dla pieszych

Do tej pory poprawiliśmy bezpieczeństwo już w ponad 70 punktach Bydgoszczy. Teraz trwa przetarg na doświetlenie kolejnych prawie 30 przejść. Oprócz miejsc wytypowanych przez specjalistów od bezpieczeństwa realizowane będą też zadania zgłoszone przez mieszkańców w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. W ten sposób podnosimy bezpieczeństwo na wielu bydgoskich ulicach. Nowoczesne oprawy montowane będą m.in. na flisach i Brdyujściu.


W tym roku zamierzamy doświetlić 27 przejść. Ogłoszony został już przetarg na realizację zadania, które ma być realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj. Ten sam wykonawca przygotuje projekt, zdobędzie pozwolenia, a następnie przystąpi do montażu urządzeń.

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego doświetlone zostaną kolejne przejścia (realizacja do 3 miesięcy)

    ul. Mińska – Flisacka (dwa przejścia)
    ul. Witebska – Odrzańska. Lista przejść do doświetlenia  w 2022 roku (realizacja do 5 miesięcy):

    ul. Nakielska – Chłodna
    ul. M. Skłodowskiej-Curie – Sportowa – dwa przejścia
    ul. Magnuszewska (przy ul. Bohaterów Kragujewca) – dwa przejścia
    ul. Bronikowskiego / Kanał Bydgoski
    ul. J. Twardzickiego - ul. Witosa
    ul. Kujawska przy ul. M. Konopnickiej – dwa przejścia
    ul. Łęczycka - ul. Boczna
    ul. M. Skłodowskiej-Curie /ul. Kijowska
    ul. J. Twardzickiego / Kleina / W. Albrychta – dwa przejścia
    ul. J. Twardzickiego / M. Bołtucia (część zachodnia) / A. Fiedlera
    ul. J. Twardzickiego / M. Bołtucia (część wschodnia)
    ul. Powstańców Warszawy / Szpital Wojskowy (wjazd wschodni)
    ul. Pelplińska – Derdowskiego
    ul. J. Twardzickiego / na wysokości posesji J. Twardzickiego 16
    ul. J. Twardzickiego / na wysokości posesji J. Twardzickiego 29, po zachodniej stronie przystanku autobusowego Twardzickiego / Przybory
    ul. Pelplińska - pętla Tatrzańskie
    ul. Wyzwolenia na wysokości posesji 116 (przy ul. S. Tuchołkowej)
    ul. Nowotoruńska / ul. Objazdowa
    ul. Wyzwolenia/ul. H. Derdowskiego
    ul. Wyzwolenia/ul. PodgórzeJak to działa?

Przejścia są wyposażane w zestaw specjalistycznych lamp dobieranych indywidualnie dla konkretnej lokalizacji. Oświetlenie sprawia, że samo przejście oraz strefa oczekiwania pieszego są doświetlone równomiernie w taki sposób, że pieszy dla nadjeżdżającego kierowcy jest zawsze przedstawiany jako jasny element na ciemniejszym tle. Poprawa doświetlenia wymaga zazwyczaj montażu dodatkowych słupów z odpowiednio dobranymi oprawami (z podwójną asymetrią świecenia) oraz podprowadzenia przewodów zasilających. Po zrealizowaniu tegorocznego pakietu zadań w Bydgoszczy będzie już funkcjonować 100 doświetlonych przejść dla pieszych. Analizowane będzie przygotowanie jeszcze kolejnych zadań tego typu. Dodatkowe doświetlenie przejść zostało zainicjowane w 2018 roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego.

Warto wiedzieć

Do 5 lipca trwa zgłaszanie pomysłów na zadania z nowej puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczamy na ten cel kolejne blisko  16 mln zł. Swoje pomysły najprościej zgłosić na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo. Do wyboru są cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Nowością są mikroprojekty osiedlowe. Jeszcze więcej doświetlonych, bezpiecznych przejść dla pieszych Jeszcze więcej doświetlonych, bezpiecznych przejść dla pieszych Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:26 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.