Leśna ścieżka z atrakcjami w Fordonie

Zlecamy prace związane z budową ścieżki mineralnej pomiędzy ul. Bydgoskich Olimpijczyków, a ul. Andersa w Nowym Fordonie. Wzdłuż ścieżki pojawią się urządzenia siłowni zewnętrznej i streetworkoutu (kalisteniki). Zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.
 

Szukamy chętnych, którzy  wybudują ścieżkę z nawierzchni mineralnej wraz z montażem urządzeń małej architektury w Fordonie. Na trasie ok. 250-metrowej ścieżki zaprojektowano 4 dębowe ławki do odpoczynku oraz 2 stoliki rekreacyjne do gry w szachy i chińczyka oraz kosz na śmieci.
 

Jeden z przystanków na trasie będzie zachęcał do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu osób w każdym wieku. W ramach zadania planuje się montaż urządzeń siłowni zewnętrznej typu rowerek, steper, orbitrek, twister oraz przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami urządzenia motyl i wyciskanie.
 

Na kolejnym przystanku przeznaczonym dla profesjonalistów znajdą się urządzenia do streetworkoutu, poręcze i drabinka łukowa. Urządzenia te umożliwiają wykonywanie ćwiczeń kalisteniki.
Na trasie zamontowane zostaną także stojaki na rowery oraz tablice informacyjne. Teren wokół ścieżki zostanie obsiany nową trawą. Wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał 4 miesiące na realizację inwestycji.

 


Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Projekt zdobył 380 głosów.Warto wiedzieć
Do 5 lipca trwa zgłaszanie pomysłów na zadania z nowej puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczamy na ten cel kolejne 16 mln zł. Swoje pomysły najprościej zgłosić na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo. Do wyboru są cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Nowością są mikroprojekty osiedlowe.

 

Leśna ścieżka z atrakcjami w Fordonie  Leśna ścieżka z atrakcjami w Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:20 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.