Na bydgoskie ulice wyjadą zabytkowe autobusy

Mieszkańcy przeniosą się do lat 70. i 80., gdy do pracy dojeżdżano popularnymi „ogórkami” czy ikarusami. W najbliższą sobotę (18 czerwca) odbędzie zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy, wybrany w głosowaniu mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. 


Rozpocznie się on o godz. 10.00 od wystawy pojazdów przy stadionie Chemika przy ul. Glinki 79.
Na wydarzenie mieszkańcy Fordonu mogą dostać się zabytkowym tramwajem Herbrand. Wyruszy on w bezpośredni kurs na Wyżyny, o godz. 9.00 z pętli Przylesie w Fordonie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, będzie on wspierany przez wagon Konstal 805Na. 

 

Kurs wykona też autobus, który wyruszy pół godziny później z Fordonu. Na pętli Wyżyny, pasażerowie przesiądą się w zabytkowego ikarusa i podjadą pod stadion. 

 

Po 12.00 autobusy wyruszą na paradę po mieście, a od 13.00 do 18.00 będzie można skorzystać z linii specjalnych uruchomianych tego dnia. W tym roku będą to:
A: Chemik – Zajezdnia tramwajowa
B: Chemik – Myślęcinek. 


Zajezdnia tramwajowa przy ul. Toruńskiej będzie otwarta dla zwiedzających. Ci, którzy przybędą na spotkanie będą mogli skorzystać z niskoprzegubowego autobusu znanego z bydgoskich ulic i innych przeznaczonych w PRL-u do przewozów miejskich i PKS-ów, np. Volvo B10MA czy San H100. Więcej marek organizatorzy będą ujawniać sukcesywnie, aby sprawić uczestnikom niespodziankę.
 

 

Na miejsce zlotu dotrzeć można następującymi liniami ZDMiKP:

56 (Miedzyń, Wilczak, Stare Miasto, Wzgórze Wolności)
68 (Leśne, Bielawy, Bartodzieje)
79 (Dworzec Główny, Śródmieście, Szwederowo)

Wydarzenie jest finansowane przez Bydgoski Budżet Obywatelski. Udział w imprezie jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie organizatora Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy.


 

Warto wiedzieć

Do 5 lipca trwa zgłaszanie pomysłów na zadania z nowej puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczamy na ten cel kolejne blisko  16 mln zł. Swoje pomysły najprościej zgłosić na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo. Do wyboru są cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Nowością są mikroprojekty osiedlowe.

 

 


Bydgoszcz Informuje

Na bydgoskie ulice wyjadą zabytkowe autobusy  Na bydgoskie ulice wyjadą zabytkowe autobusy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:49 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.