Przyjdź i zgłoś projekt do BBO na swoim osiedlu

Trwa zgłaszania projektów przez mieszkańców w programie Bydgoski Budżet Obywatelski. Bydgoszczanie  mogą zgłaszać pomysły na inwestycje lub wydarzenia na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo do 5 lipca br. Na ten cel bydgoszczanie przeznaczą blisko 16 mln złotych. Chcesz porozmawiać o BBO? Masz pomysł, który chciałbyś skonsultować? Zapraszamy na spotkania na osiedlach.


Już po raz dziesiąty – pieniądze z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą być wydane na inwestycje osiedlowe, społeczne, duże zadania ponadosiedlowe oraz mikroprojekty osiedlowe – pomysłów może być wiele. Decyzje podejmą mieszkańcy. Jeśli chcesz porozmawiać o swoim pomyśle, zapraszamy na spotkania w następujących terminach:

- czwartek (23/06) w godz. 9-11 do Fordonu. Spotkajmy się przy targowisku Białe;
- piątek (24/06) w godz. 17-18:30 na Miedzyniu przed koncertem „Kanału Kultura” - potańcówki nad Kanałem Bydgoskim (polana przy wiadukcie kolejowym, dojście od ul. Nakielskiej na wysokości ul. Trentowskiego);
- piątek (1/07) w godz. 9-11 na osiedlu Błonie. Spotkajmy się przy targowisku Błonie;
- poniedziałek (4/07) w godz. 16-18 na Wyżynach – w okolicach tężni na skwerze Aleksandra Krzyżanowskiego-Wilka.


Na miejscu postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości mieszkańców oraz pomożemy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

O Bydgoskim Budżecie Obywatelskim
Do wyboru są cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Projekty ponadosiedlowe wyróżniają się wartością zadania, która może wynieść nawet 1,39 mln zł. Do każdego takiego  projektu niezbędne jest dołączenie trzech uchwał Rad Osiedli. Łącznie na realizacja projektów ponadosiedlowych zabezpieczamy kosztować 2,78 mln zł. W kolejnej kategorii projektów – osiedlowych – do wydania jest aż 12 mln zł. To oznacza kilkadziesiąt nowych inwestycji, które doczekają się realizacji. Warto się zastanowić, czy mamy pomysł na zagospodarowanie naszego najbliższego otoczenia za te pieniądze. W przypadku projektów osiedlowych nie trzeba dołączać uchwał Rad Osiedli. Podział pieniędzy na konkretne osiedla znajduje się na stronie: bdgbo.pl oraz w formularzu zgłoszeniowym. Nowością są mikroprojekty osiedlowe – tu koszt pojedynczego zadania nie może przekroczyć 10 tys. zł. Ostatnia kategoria dotyczy projektów społecznych. Są to zadania nieinwestycyjne, gdzie wartość jednego projektu nie może przekroczyć 38,6 tys. zł. W tej kategorii mogą być zgłaszane projekty dedykowane m.in. dzieciom, młodzieży i seniorom. Z założenia mają to być działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, ekologii, integracji, sportu. W przypadku tych projektów autorzy podają przewidywane terminy realizacji, ilość wydarzeń, uczestników oraz nazwę organizacji pozarządowej, jeśli taka ma być zaangażowana.

Jakie projekty można zgłaszać?
Warunek pierwszy – takie, które mieszczą się w zadaniach własnych gminy. Warunek drugi – muszą być ogólnodostępne. Trzeba pamiętać, że teren, na którym będą zlokalizowane, musi należeć do miasta lub być we władaniu samorządu. Realizacja projektu powinna nastąpić w kolejnym roku budżetowym. Projekt może złożyć każda osoba, bez względu na wiek. Żeby zgłosić projekt wystarczy być mieszkańcem Bydgoszczy, nie ma konieczności zameldowania. Każdy mieszkaniec może zgłosić trzy projekty osiedlowe, trzy ponadosiedlowe, trzy mikroprojekty osiedlowe oraz trzy projekty społeczne.


 


 

Przyjdź i zgłoś projekt do BBO na swoim osiedlu Przyjdź i zgłoś projekt do BBO na swoim osiedlu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:50 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.